Gorąco przed meczem Ukraińców z Polakami. Zostanie odwołany?

17 listopada reprezentacja Ukrainy ma stoczyć sparing z Lechią Gdańsk przed decydującym meczem z Włochami w eliminacjach do Euro 2024. Tymczasem oficjalne szczegóły spotkania z polskim zespołem nie są jeszcze znane.

Dawid Franek
Dawid Franek
piłkarze reprezentacji Ukrainy Getty Images / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Ukrainy
Portal ua.tribuna.com wskazuje, że na początku ubiegłego tygodnia UEFA "zmuszała" reprezentację Ukrainy do rozegrania towarzyskiego meczu z Laosem, a temu sprzeciwił się trener Serhij Rebrow. Ostatecznie wymyślono inne rozwiązanie, czyli sparing z Lechią Gdańsk.

Dziennikarze z Ukrainy widzą jednak problem w tego typu pojedynku. Nie jest on bowiem oficjalnym sparingiem międzynarodowym. Wyliczają, że istnieją pewne regulacje - wszyscy członkowie UEFA muszą rozegrać co najmniej 10 spotkań w roku kalendarzowym, aby wywiązać się ze zbiorowych umów handlowych (transmisje, sponsorzy itp.), z których dochód jest następnie rozdzielany pomiędzy wszystkich stowarzyszenia piłkarskie.

Natomiast spotkanie pomiędzy reprezentacją Ukrainy a Lechią Gdańsk jest traktowane jako "sparing widmo". Z perspektywy trybun tego meczu nie będą mogli zobaczyć kibice.

ZOBACZ WIDEO: Komedia na meczu polskiej ligi. Nagranie już krąży po sieci

Nie wiadomo jednak nawet czy dojdzie on do skutku. Ukraińska Federacja Piłkarska (UAF) milczy w sprawie szczegółów.

"UAF znów nie może wykonać swojego podstawowego zadania: poinformować media i kibiców, czy ten mecz się odbędzie i w jakiej formie. A to już kompletny absurd i kolejna porażka w komunikacji" - pisze wprost portal ua.tribuna.com.

Tymczasem w Ukrainie panuje wielkie ciśnienie związane z reprezentacją. Jest szansa na bezpośredni awans do Euro 2024. Obecnie w grupie C podopieczni Rebrowa zajmują drugą lokatę, wyprzedzając Włochy o trzy punkty, ale mając jednocześnie jeden mecz rozegrany mniej. W najbliższym czasie Italia zagra z Macedonią, a następnie właśnie z Ukrainą.

Czytaj także:
"Nie miał wyboru". Wielki problem reprezentacji Polski

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×