Co tam się działo? Brazylia i Argentyna na deskach

W nocy z czwartku na piątek rozegrano kolejne mecze eliminacji mistrzostw świata w Ameryce Południowej. Kolumbia pokonała Brazylię 2:1 po dwóch golach Luisa Diaza, a kontuzji doznał Vinicius. W hicie innym hicie Argentyna przegrała z Urugwajem 0:2.

Tomasz Galiński
Luis Diaz Getty Images / Gabriel Aponte / Na zdjęciu: Luis Diaz
5. kolejka eliminacji zaczęła się od meczu na dnie. Boliwia wygrała 1:0 z Peru i przerwała serię czterech przegranych z rzędu. Dzięki temu awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli. Peru pozostaje jedynym zespołem w eliminacjach bez strzelonego choćby jednego gola.

Żadnych emocji nie było za to w Wenezueli, gdzie gospodarze bezbramkowo zremisowali z Ekwadorem. W spotkaniu nie wziął udziału John Yeboah z Rakowa Częstochowa, który doznał urazu łydki i opuścił zgrupowanie.

Sporo działo się za to w starciu Kolumbii z Brazylią. Canarinhos szybko wyszli na prowadzenie - po akcji Viniciusa Juniora bramkę zdobył Gabriel Martinelli. Jednak dla gwiazdy Realu Madryt mecz zakończył się już w 27. minucie. Musiał zejść z boiska z powodu kontuzji po wślizgu Davinsona Sancheza. 23-latek miał przyłożony lód w okolicach lewego uda i wyraźnie utykał, gdy schodził do szatni.

Ale Brazylijczycy nie zdobyli nawet punktu, bo w drugiej połowie dwa gole w cztery minuty strzelił Luis Diaz. I to na oczach swojego ojca, który był obecny na trybunach. Znakomita historia.

Ten mecz, a także konfrontacja Argentyny z Urugwajem należały do najciekawszych, przynajmniej na papierze. I mistrzowie świata spotkali się z czymś, czego nie doświadczyli we wcześniejszych meczach - stracili gola. W pierwszej połowie Emiliano Martinez skapitulował po strzale Ronalda Araujo, a w końcówce prowadzenie gości podwyższył Darwin Nunez.

Argentyna przegrała pierwszy mecz w eliminacjach, jednak utrzymała pierwsze miejsce.

W ostatnim spotkaniu Chile zremisowało bezbramkowo z Paragwajem.