Sensacja w Monako. Autsajder ze zwycięstwem

AS Monaco atakowało przez całe spotkanie, ale nie miało pomysłu na zakończenie swoich ofensywnych poczynań. Za to Olympique Lyon miał szczęście i sensacyjnie wygrał 1:0.

Łukasz Witczyk
Jeffinho Getty Images / Marcio Machado / Na zdjęciu: Jeffinho
Kiedyś mecze pomiędzy AS Monaco i Olympique Lyon emocjonowały kibiców do czerwoności, a obie drużyny walczyły o czołowe miejsca w Ligue 1. Dziś rzeczywistość jest już zupełnie inna. Zespół z Księstwa Monako nadal jest w czubie francuskiej elity i walczy o tytuł. Obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli i do liderującego PSG traci sześć "oczek".

Z kolei Olympique Lyon pogrążony jest w największym od lat kryzysie. Zespół, który niegdyś seryjnie sięgał po mistrzowskie tytułu, znajduje się w strefie spadkowej i wygrał tylko dwa z piętnastu meczów. Strata do pozycji gwarantującej utrzymanie wynosi pięć punktów. Biorąc pod uwagę te okoliczności, faworyta meczu było łatwo wskazać.

Jednak od pierwszego gwizdka nie było to porywające widowisko. Obie drużyny rzadko stwarzały zagrożenie pod bramką przeciwnika. Goście nastawili się na defensywę i szukanie szans w kontratakach, a miejscowi nie potrafili przebić obronnego muru.

Z biegiem czasu AS Monaco zyskało przewagę i raz po raz atakowało. Gospodarzom brakowało jednak skuteczności i pomysłu na zakończenie akcji. Za to powody do radości mieli goście, którzy w całym spotkaniu incydentalnie atakowali.

Jednak w 85. minucie Olympique Lyon przeprowadził akcję, po której objął prowadzenie. Po dograniu w pole karne w wykonaniu Ainsley'a Maitlanda-Nilesa piłkę do bramki skierował Jeffinho. Ten zaledwie dwie minuty wcześniej pojawił się na boisku i został jokerem autsajdera Ligue 1.

Tym samym w Monako doszło do sensacji. Zespół z Lyonu odniósł trzeci triumf w sezonie i jest coraz bliżej opuszczenia strefy spadkowej. Całe spotkanie na ławce rezerwowych gospodarzy spędził Radosław Majecki.

AS Monaco - Olympique Lyon 0:1 (0:0) 0:1 - Jeffinho 85'