Kontrowersyjna decyzja. Polak wyrzucony z boiska

Sobota w The Championship stała pod znakiem kontrowersyjnej decyzji dotyczącej wyrzucenia z boiska Krystiana Bielika. Polak dostał czerwoną kartkę po tym, jak wybił piłkę wślizgiem spod nóg rywala.

Łukasz Witczyk
Krystian Bielik Getty Images / Gareth Copley / Na zdjęciu: Krystian Bielik
Birmingham City w przedświąteczną sobotę zmierzyło się na wyjeździe z sąsiadem w tabeli, Plymouth Argyle. Spotkanie długo układało się po myśli gości, którzy w 15. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Jay'a Stansfielda. Jeszcze przed przerwą przyjezdni podwyższyli wynik, a to za sprawą Jordana Jamesa.

Miejscowi zdołali jeszcze odrobić straty przed przerwą, a gola strzelił Joe Edwards. Tuż po przerwie nastąpił kluczowy moment tego spotkania. Za wejście wślizgiem ukarany czerwoną kartką został Krystian Bielik. Z komentarzy angielskich ekspertów wynika, że była to kontrowersyjna decyzja arbitra.

"To nie powinna być czerwona kartka! Wybił piłkę i dotknął Houghtona. To co najwyżej żółta. Poziom sędziowania jest szokujący" - czytamy na profilu kibica Plymouth Argyle w serwisie X. Takich komentarzy jest zdecydowanie więcej.

Mecz ostatecznie zakończył się remisem 3:3. Choć Birmingham City grało w osłabieniu, to jeszcze strzeliło gola na 3:1, a jego autorem był Juninho Bacuna. W końcówce miejscowi doprowadzili do wyrównania. Z bramek cieszyli się Ben Waine i Morgan Whittaker.

Ważne zwycięstwo odniosła drużyna Southampton FC, w której całe spotkanie rozegrał Jan Bednarek. Jedynego gola strzelił Taylor Harwood-Bellis. Wygraną Norwich City (2:0) zakończyło się starcie z Huddersfield Town. W zespole gospodarzy zabrakło Przemysława Płachety, a w ekipie gości cały mecz rozegrał Michał Helik. Po raz kolejny na ławce rezerwowych Millwall FC znalazł się Bartosz Białkowski.