Ogromny cios dla Legii Warszawa. UEFA się nie ugięła

Apelacje Legii Warszawa od kar nałożonych przez UEFA zostały odrzucone. Władze europejskiej piłki nożnej nie zmieniły też decyzji ws. sankcji dla AZ Alkmaar.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Legia Warszawa WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Legia Warszawa
Komisja dyscyplinarna UEFA w środę (7 lutego) odrzuciła dwie apelacje Legii Warszawa związane z incydentami w trakcie ubiegłorocznych meczów Ligi Konferencji Europy przeciwko Aston Villa i AZ Alkmaar - podał serwis legia.net.

Pierwsza z apelacji dotyczyła kary pięciu spotkań wyjazdowych bez udziału kibiców po wydarzeniach w Birmingham (30 listopada 2023 r.). Sympatykom Legii zarzucono następujące incydenty: zakłócenia w tłumie, akty szkody, rzucanie przedmiotami i odpalanie sztucznych ogni.

Druga - kary zamknięcia trybuny północnej (Żylety) na dwa mecze domowe za odpalanie przez fanów sztucznych ogni i prowokacyjny przekaz o charakterze obraźliwym podczas meczu z Alkmaar (14 grudnia 2023 r.). Oba wnioski zostały odrzucone przez UEFA.

Jednocześnie klub ze stolicy otrzymał zgodę na wpuszczenie na Żyletę dzieci do 14. roku życia na lutowy (22.02) pojedynek w LKE z Molde FK.

UEFA odrzuciła również apelację złożoną przez AZ Alkmaar. Holenderski klub będzie musiał zapłacić karę w wysokości 40 tys. euro nałożoną za kilka incydentów (w tym m.in. akty przemocy wobec piłkarzy i członków zarządu Legii), do których doszło 5 października 2023 r. w dniu rywalizacji z Legią w LKE.

Zobacz:
Nie wpuszczą Polaków? Afera w Norwegii. "Nie ma mowy"
Złożył donos na kibiców Legii? Jest reakcja kandydata PiS na prezydenta Warszawy

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kopnął spod własnej bramki. Zdobył wymarzonego gola
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×