Aż sześć goli w meczu AC Milanu. Wrócił z dalekiej podróży

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Serena Campanini / Mecz Serie A: US Sassuolo - AC Milan
PAP/EPA / Serena Campanini / Mecz Serie A: US Sassuolo - AC Milan

Wicelider ligi włoskiej stracił punkty w meczu z kandydatem do spadku US Sassuolo. Mogło być jeszcze gorzej. AC Milan odrabiał dwubramkową stratę i zremisował 3:3. Przegrywał w tym spotkaniu od 4. do 84. minuty.

W tym artykule dowiesz się o:

AC Milan wybrał się na stadion, na którym przypieczętował ostatnie jak dotąd zdobycie mistrzostwa Włoch. Aktualnie Rossoneri nie mają dużych szans na wywalczenie scudetto, ale czują się dość pewnie na drugim miejscu w tabeli. Tym bardziej, że w kolejce zdążyli już pogubić punkty trzeci i czwarty zespół ligi. Juventus FC zremisował 0:0 z Torino FC, a Bologna FC zanotowała taki sam wynik w meczu z AC Monzą. W 2022 roku AC Milan został mistrzem ze Zlatanem Ibrahimoviciem w kadrze, a Szwed był także w niedzielę na stadionie.

US Sassuolo broni się przed spadkiem i nie może w tej rozpaczliwej walce liczyć na pomoc wieloletniego lidera zespołu Domenico Berardiego. Przyczyną jest kontuzja. Szansą Neroverdich miało być zmęczenie przeciwnika, który w czwartek poniósł porażkę 0:1 z AS Romą w ćwierćfinale Ligi Europy. AC Milan będzie gonić w rewanżu na Stadio Olimpico.

Sassuolo rozpoczęło mecz nadspodziewanie dobrze. Nie minął nawet kwadrans i gospodarze byli na sensacyjnym prowadzeniu 2:0. W 4. minucie Marco Sportiello wyciągnął piłkę z bramki po strzale Andrei Pinamontiego, a Armand Lauriente podwoił zaliczkę już w 10. minucie. Gospodarze mieli solidny kapitał.

AC Milan musiał budzić się i ruszać do pościgu. Po pierwszym lądowaniu piłki w bramce Sassuolo, radość była jeszcze przedwczesna, ponieważ trafienie Samuela Chukwueze nie zostało uznane. Nadzieja Rossonerich na zapunktowanie odżyła w 20. minucie dzięki strzałowi Rafaela Leao, który poprawił wynik na 1:2 po asyście Yunusa Musaha. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy spotkania.

Druga część była podobnie emocjonująca, a fragmentami jeszcze bardziej. Uderzenie Armanda Lauriente pozwoliło Sassuolo odzyskać dwubramkowe prowadzenie, ale także przy wyniku 3:1 AC Milan nie zwątpił w możliwość zapunktowania. Złapał kontakt strzałem Luki Jovicia, a bramka na 3:3 padła w 84. minucie za sprawą Noaha Okafora. Piłkarz ten pojawił się na boisku dwie minuty wcześniej zamiast Yacine'a Adliego, więc Stefano Pioli trafił ze swoją ostatnią zmianą w meczu.

US Sassuolo - AC Milan 3:3 (2:1) 1:0 - Andrea Pinamonti 4' 2:0 - Armand Lauriente 10' 2:1 - Rafael Leao 20' 3:1 - Armand Lauriente 53' 3:2 - Luka Jović 59' 3:3 - Noah Okafor 84'

Sassuolo: Andrea Consigli - Jeremy Toljan (9' Ruan Tressoldi), Martin Erlić, Gianmarco Ferrari, Mattia Viti - Daniel Boloca (77' Uros Racić), Pedro Obiang, Kristian Thorstvedt (63' Matheus Henrique) - Cristian Volpato (46' Gregoire Defrel), Andrea Pinamonti, Armand Lauriente (77' Emil Ceide)

Milan: Marco Sportiello - Alessandro Florenzi, Simon Kjaer (54' Matteo Gabbia), Malick Thiaw, Theo Hernandez - Yacine Adli (82' Noah Okafor), Yunus Musah (55' Olivier Giroud) - Samuel Chukwueze (65' Christian Pulisić), Ruben Loftus-Cheek (55' Tijani Reijnders), Rafael Leao - Luka Jović

Żółte kartki: Ferrari, Ruan, Pinamonti (Sassuolo) oraz Thiaw (Milan)

Sędzia: Davide Massa