Media: Rumak podał się do dymisji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Mariusz Rumak
Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Mariusz Rumak
zdjęcie autora artykułu

Lech Poznań nie gra dobrze pod wodzą Mariusza Rumaka. Trener objął Kolejorza w przerwie zimowej, a teraz według informacji Maksymiliana Dyśko z "Głosu Wielkopolskiego" ma się pożegnać ze stanowiskiem.

[tag=545]

Lech Poznań[/tag] świetnie wszedł w rundę wiosenną. Kolejorz wygrał dwa pierwsze mecze, w tym jako pierwsza drużyna w tym sezonie zdobył twierdzę w Białymstoku. Jednak właśnie po tym spotkaniu w jego przypadku wszystko zaczęło się psuć.

Potem przyszło pogorszenie dyspozycji w lidze, a do tego doszło odpadnięcie z Pucharu Polski po bardzo bezbarwnym meczu z Pogonią Szczecin. Po tym wydarzeniu było jasne, że Kolejorz musi ruszyć po tytuł, ale do teraz w zasadzie się to nie wydarzyło.

Wspomniane zwycięstwo z Jagiellonią miało miejsce 17 lutego i od tego czasu Lech wygrał tylko dwa mecze, a ostatnio przegrał na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. Ta rywalizacja najprawdopodobniej przelała czarę goryczy.

ZOBACZ WIDEO: "Nie wyobrażam sobie tego". Lewandowski wprost o polskim szkoleniu

Z informacji podanych przez Maksymiliana Dyśko z "Głosu Wielkopolskiego" wynika, że z poznańskim klubem niedługo pożegna się Mariusz Rumak, czyli trener, który przejął zespół zimą, w trakcie przerwy między rundami. Trener sam miał podać się do dymisji.

Według podanego wyżej źródła Kolejorza do końca sezonu ma prowadzić dotychczasowy asystent Rumaka, Rafał Janas. Natomiast szkoleniowiec, który na stałe obejmie ekipę ma trafić do Poznania przed rozpoczęciem nowych rozgrywek.

Czytaj też: Legenda Bayernu planuje zakończenie kariery. Klub pracuje nad rozwiązaniem Adrian Siemieniec po porażce Jagiellonii. "Czasami droga jest kręta"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (13)
avatar
ubywatel rzepa
15.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
szkoda tego poplecznika bolka i rudego. opusci taki usmiechniety Poznan.  
avatar
❶ ❾ ❶ ❻
15.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Rumak zostaje co najmniej do meczu z ŁKS, murowanym spadkowiczem :D Bardzo dobra decyzja.  
avatar
BOLO ELEKTRYK
15.04.2024
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Kto zatrudnił Rumaka? Rutkowski, ty się chłopie na piłce to nie znasz, udowodniłeś to wielokrotnie. Czas zabrać swoje zabawki i won z Lecha.  
avatar
❶ ❾ ❶ ❻
15.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Rudy tasował się na bełkotem, że Jadźka zwolniła trenera Legii, a tu się okaże, że im walcząca o utrzymanie Puszcza pogoniła Rumaka BUHAHAHAHA No ale 200 baniek! :D  
avatar
Reci
15.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Usiąść do rozmów i zatrudnić Papszuna. Sądzę że, rok bez pracy też zrobił swoje i warunki byłyby do negocjacji. Tylko w klubie musieliby zmienić myślenie i skupić się na dobru drużyny i wiernyc Czytaj całość