W Anglii aż huczy. Szykuje się afera. Aresztowano dwóch 19-latków

W weekend na stadion jednego z klubów Premier League wkroczyła policja. Jak przekazało "The Sun", aresztowano dwóch piłkarzy, których podejrzewa się o napaść i gwałt.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Brytyjska policja Getty Images / Nick Potts/PA Images / Brytyjska policja
Na tym etapie sprawy personalia zawodników ani klub, w którym występują, nie są jeszcze znane. Źródło podaje jednak, że mowa o dwóch piłkarzach, którzy mają 19 lat i grają w jednej drużynie w Premier League.

Według informacji "The Sun" do zatrzymania doszło w miniony weekend. Podczas policyjnej akcji na stadionie na miejscu był tylko jeden z graczy. Służby przesłuchiwały go w związku z podejrzeniem napaści i pomocy w gwałcie. Wieczorem został aresztowany.

Drugiego zawodnika aresztowano z kolei następnego dnia i przesłuchano pod zarzutem gwałtu. Dwójka podejrzanych została już zwolniona za kaucją do czasu dalszego dochodzenia.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Prawdziwie mistrzowska feta. Nigdy tego nie zapomną

Do napaści seksualnej miało dojść w piątkowy wieczór. "Domniemana ofiara skontaktowała się z funkcjonariuszami kilka godzin później i złożyła formalną skargę" - poinformowała redakcja "The Sun".

- Ponieważ sprawa jest teraz w rękach policji, klub nie będzie na tym etapie udzielał dalszych komentarzy - uciął temat rzecznik prasowy klubu, w którym występują podejrzani.

W klubie zapowiedziano jednak, że w związku ze skandalem zostały podjęte rozmowy ws. kolejnych kroków. Nie jest jednak jasne, czy dwóch aresztowanych piłkarzy zostało już zawieszonych do czasu wyjaśnienia sprawy.

Czytaj także:
W Barcelonie są pewni. Sądny dzień dla Xaviego
Jednak opcja holenderska? Nowy faworyt na następcę Juergena Kloppa w Liverpoolu

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×