Zespół Polaka zdobył krajowy puchar. To drugi triumf tego klubu z rzędu

Sturm Graz pokonał Rapid Wiedeń 2:1 i zdobył puchar Austrii. Zawodnikiem tego zespołu jest polski napastnik - Szymon Włodarczyk.

Artur Karaszewski
Szymon Włodarczyk WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Szymon Włodarczyk
Pierwsza bramka w tej rywalizacji została zdobyta w 43. minucie. Wówczas do siatki trafił Matthias Seidl i Rapid Wiedeń wyszedł na prowadzenie, które utrzymał do końca pierwszej połowy.

Sturm Graz zdołał wyrównać na początku drugiej odsłony, a zrobił to za sprawą... zawodnika rywali. Bramkę samobójczą zdobył Leopold Querfeld. Na rozstrzygające trafienie kibice musieli czekać do 81. minuty finałowego meczu.

O triumfie Sturmu Graz przesądził gol, którego autorem był Tomi Horvat. Wynik nie uległ już zmianie, a zwycięzcy zdobyli siódmy puchar Austrii w klubowej historii. Był to dla nich drugi triumf z rzędu w tych rozgrywkach.

Zawodnikiem triumfatorów jest Szymon Włodarczyk. Niestety polski napastnik w ostatnim czasie nie jest piłkarzem wyjściowego składu. Zaczyna spotkania na ławce rezerwowych albo znajduje się poza kadrą meczową.

W finałowym starciu pełnił rolę rezerwowego i nie pojawił się na murawie. W tym sezonie rozegrał dla swojego klubu 39 meczów, w których zdobył dziewięć bramek i zaliczył dwie asysty. Do Austrii trafił z Górnika Zabrze w lipcu 2023 roku.

Sturm Graz - Rapid Wiedeń 2:1 (0:1)
0:1 - Matthias Seidl 43'
1:1 - Leopold Querfeld (s) 50'
2:1 - Tomi Horvat 81'