Jeden z meczów o mistrzostwo Polski został opóźniony! Zobacz, co się stało

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / https://x.com/CANALPLUS_SPORT / Na zdjęciu: ulewa przed meczem Raków - Śląsk w PKO Ekstraklasie

Do niecodziennej sytuacji doszło przed meczem PKO Ekstraklasy w Częstochowie. Nad miastem przeszła ulewa z gradobiciem, która sprawiła, że początek zawodów został przesunięty o 50 minut.

Piłkarze Śląska Wrocław i Rakowa Częstochowa nie mogli przystąpić do rywalizacji w ostatniej kolejce ligowej o planowanej godzinie (wszystkie sobotnie mecze PKO Ekstraklasy rozpoczęły się o godz. 17:30).

Na kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra meczu Raków - Śląsk nad Częstochową przeszła potężna ulewa, która storpedowała plany organizatorów.

"Multiliga+ wystartowała, ale w Częstochowie wciąż czekamy... Oberwanie chmury spowodowało, że początek meczu musi zostać przesunięty" - skomentowano na profilu Canal+ Sport na portalu X, gdzie zamieszczono wideo z "zalanym boiskiem" (patrz poniżej).

Reporter telewizji Canal+ Sport przekazał informację, że mecz Rakowa ze Śląskiem prawdopodobnie rozpocznie się ok. godz. 18:05. Ostatecznie spotkanie w Częstochowie rozpoczęło się o godz. 18:20, czyli z 50-minutowym opóźnieniem.

Zespół z Wrocławia przystąpił więc do gry, znając aktualny wynik spotkania w Białymstoku, gdzie Jagiellonia prowadziła z Wartą Poznań (w 26. minucie było już 3:0 i takim wynikiem zakończył się ten mecz - więcej TUTAJ). Jaga dzięki wygranej zdobyła - po raz pierwszy w historii klubu - tytuł mistrza Polski.

Zobacz: Poznajesz? Tak gwiazda disco polo rozgrzewała kibiców Jagiellonii

Źródło artykułu: WP SportoweFakty