Pechowiec roku?! Najpierw karny z Polską, a teraz to

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Daniel James i Kyle Walker-Peters
Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Daniel James i Kyle Walker-Peters

Daniel James podczas finału play-offów Championship doznał poważnego pęknięcia skóry. Dla walijskiego piłkarza był to kolejny trudny moment w ostatnich miesiącach po zmarnowanym karnym w meczu z Polską.

Leeds United ma za sobą udany sezon w The Championship. Drużyna, która w poprzednim roku spadła z Premier League do pierwszoligowych rozgrywek w Anglii, zakończyła fazę zasadniczą tuż za podium. To dało im awans do play-offów, w których mieli szansę na szybki powrót do najważniejszych piłkarskich rozgrywek w kraju.

W decydującym niedzielnym starciu na Wembley Leeds zmierzyło się z Southampton FC. Druga z drużyn już w 24. minucie objęła prowadzenie, a wszystko za sprawą trafienia Adama Armstronga. Była to jedyna bramka w tym starciu, co oznaczało zwycięstwo 1:0 Southampton i awans tego zespołu do Premier League. Dla Leeds powodem do zmartwień była jednak nie tylko porażka.

Wszystko za sprawą groźnej sytuacji z udziałem Daniela Jamesa, do której doszło w drugiej połowie. Skrzydłowy pojawił się na murawie w 66. minucie. W pewnym momencie doszło do pojedynku w powietrzu pomiędzy nim a Kylem Walkerem-Petersem. Panowie z impetem zderzyli się głowami, po czym Walijczyk upadł na murawę.

Szybko okazało się, że James doznał poważnego pęknięcia skóry. Jego twarz szybko zalała się krwią. Leżącego na murawie zawodnika otoczyli medycy, którzy przystąpili do pomocy i chcieli jak najbardziej ograniczyć dostęp innym osobom. Głowa Walijczyka została owinięta bandażem, co umożliwiło mu powrót do gry.

Można stwierdzić, że skrzydłowy nie ma w ostatnich miesiącach szczęścia. W niedzielę doznał poważnego urazu głowy, a w marcu został antybohaterem reprezentacji Walii. W decydującym meczu baraży o awans na Euro 2024 zmierzyła się ona z Polską. Spotkanie to rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. W ostatniej rundzie James nie trafił w bramkę Wojciecha Szczęsnego.