Dwa oblicza reprezentacji Belgii. De Bruyne zapamięta ten wieczór na długo

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / OLIVIER MATTHYS / Na zdjęciu: Kevin De Bruyne rozegrał w środę swój setny mecz w reprezentacji Belgii

Przygotowująca się do Euro 2024 reprezentacja Belgii pokonała w meczu towarzyskim Czarnogórę 2:0. Pierwszą bramkę zdobył Kevin De Bruyne, który rozegrał swój setny mecz w kadrze.

Do Euro 2024 pozostało coraz mniej czasu (mecz otwarcia już za dziewięć dni!). Poszczególne reprezentacje rozgrywają ostatnie spotkania towarzyskie, selekcjonerzy dopracowują taktykę, dopinane są ostatnie szczegóły.

Belgowie w środowy wieczór zagrali w Brukseli z Czarnogórą. Od samego początku mieli po prostu gigantyczną przewagę, ale na prowadzenie wyszli tuż przed przerwą. Nieporozumienie w szeregach gości (złe podanie obrońcy do własnego bramkarza) wykorzystał Kevin De Bruyne i posłał piłkę do siatki z dalszej odległości. Tym samym gwiazdor Manchesteru City uświetnił 100. występ w narodowych barwach golem.

W przerwie selekcjoner Domenico Tedesco przeprowadził wiele zmian i Czarnogórcy doszli do głosu, wypracowali sobie parę sytuacji, ale nie potrafili żadnej z nich wykorzystać. W drugiej połowie Belgia prezentowała się co najwyżej przeciętnie. Poza paroma indywidualnymi zrywami nie było na czym zawiesić oka.

Dopiero w doliczonym czasie gry udało się podwyższyć prowadzenie - rzut karny wykorzystał Leandro Trossard.

Belgia na mistrzostwach Europy rywalizować będzie w grupie E, a jej rywalami będą Słowacja, Rumunia oraz Ukraina.

Belgia - Czarnogóra 2:0 (1:0) 1:0 Kevin De Bruyne 44' 2:0 Leandro Trossard (k.) 90+3'

[b]ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!