Fotel lidera Olimpii zagrożony - wyniki 16. kolejki II ligi gr. zachodniej

16. runda II ligi grupy zachodniej przyniosła poważne potknięcie lidera z Grudziądza, który mimo dwubramkowego prowadzenia, schodził do szatni pokonany. Wykorzystali to piłkarze Zawiszy Bydgoszczy, którzy znacznie zbliżyli się do Olimpii.

W tym artykule dowiesz się o:

Sobotnie spotkania przedostatniej w tym roku rundy II ligi grupy zachodniej przyniosły kilka ciekawych rozstrzygnięć. Największą niespodzianką jest przegrana Olimpii przed własną publicznością w pojedynku z GKS-em Tychy. Grudziądzanie, po golach Tomasza Rogóża i Tomasza Adamczyka, prowadziła po pierwszej połowie 2:0. W drugiej odsłonie tego meczu piłkarze Olimpii zaliczyli katastrofalny kwadrans gry, w którym stracili trzy bramki i zwycięstwo w całym spotkaniu.

Po dwóch miesiącach przerwy na stadion Zawiszy powrócili kibice, a piłkarze przywitali ich pewnym zwycięstwem 3:0 z Jarotą Jarocin. Worek z bramkami otworzył tuż przed końcem pierwszej połowy Maciej Dąbrowski. Po przerwie do siatki trafiali jeszcze Cezary Stefańczyk i w doliczonym czasie gry – Jakub Wójcicki. Tym samym Zawisza traci w tabeli II ligi już tylko punkt do Olimpii.

Na jeden z bardziej wyrównanych pojedynków w tej kolejce zapowiadał się mecz Zagłębia Sosnowiec z Bałtykiem Gdynia. O ile pierwszą połowę można uznać za równy pojedynek, o tyle w drugiej zespół ze Śląska pozbawił rywali złudzeń. W 58. minucie "jedenastkę" wykorzystał Tomasz Łuczywek i 20 minut później ten sam zawodnik po raz drugi trafił z rzutu karnego. Gdynian dobił Marcin Folc w 84. minucie.

Pluć sobie w brodę po meczu Elany z Górnikiem Wałbrzych mogą torunianie. Piłkarze z grodu Kopernika już po kwadransie gry prowadzili 2:0 i nic nie zapowiadało tego, że gospodarze mogli jeszcze stracić trzy punkty. Dramat Elany rozegrał się w doliczonym czasie gry, kiedy Górnik zaaplikował rywalom dwie bramki, doprowadzając tym samym do remisu.

Wyniki 16. kolejki II ligi gr. zachodniej

Zawisza Bydgoszcz - Jarota Jarocin 3:0 (1:0)

1:0 Dąbrowski '45

2:0 Stefańczyk '79

3:0 Wójcicki '90

Zagłębie Sosnowiec - Bałtyk Gdynia 3:0 (0:0)

1:0 Łuczywek 58'

2:0 Łuczywek 77'

3:0 Folc 84'

Polonia Nowy Tomyśl - Polonia Słubice 3:1 (2:0)

1:0 Śpiączka 2'

2:0 Śpiączka 22'

3:0 Loliga 74'

3:1

Ruch Zdzieszowice - Nielba Wągrowiec 2:0 (1:0)

1:0 Rogowski 24'

2:0 Kasprzyk 63'

Chojniczanka Chojnice - Raków Częstochowa 1:1 (1:0)

2:3 Kopczyk 70'

Lechia Zielona Góra - Miedź Legnica 0:1 (0:1)

0:1 Kowal '17

Elana Toruń - Górnik Wałbrzych 2:2 (2:0)

2:4 Łaciok 74'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.