Primera Division: Beniaminek przewodzi w tabeli!

Po raz pierwszy od dziewięciu lat liderem Primera Division jest Real Betis. Andaluzyjczycy przystąpili do tegorocznych rozgrywek w roli beniaminka, ale pozostają jedyną ekipą, która nie straciła jeszcze oczka w tym sezonie! Ponadto w doliczonym czasie gry zwycięstwo uratował zespół Espanyolu Barcelona.

W tym artykule dowiesz się o:

Bohaterem zespołu Mauricio Pochettino po raz kolejny został Walter Pandiani. 35-letni napastnik w spotkaniu z Getafe wszedł na boisko w 77 minucie i zdobył zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry. Tym samym ekipa z przedmieść Madrytu z jednym punktem spadła na przedostatnie miejsce w tabeli.

W rewelacyjnych nastrojach są za to kibice Betisu Sevilla. Beniaminek, jako jedyny w całej lidze, po czterech meczach ma komplet punktów i samodzielnie lideruje w tabeli! Los Verdiblancos od początku przejęli inicjatywę w spotkaniu z Realem Saragossa i tuż po przerwie prowadzili 4:1. Dwie bramki zdobył wypożyczony z Manchesteru City, a znany z występów w Bayernie Monachium, Roque Santa Cruz. Sytuację skomplikowała czerwona kartka dla golkipera miejscowych, Casto. W przewadze dublet ustrzelił wprowadzony na drugą połowę Juan Carlos i na Estadio Benito Villamarin zrobiło się gorąco. Betis utrzymał jednak prowadzenie i został liderem po raz pierwszy od dziewięciu lat!