Primera Division: Levante dwa oczka od Barcelony, kolejne cudowne trafienie Martineza (wideo)

Największą niespodziankę w niedzielę sprawiła Granada. Beniaminek pokonał na trudnym terenie Athletic Bilbao. Ponadto po trzech porażkach na ścieżkę zwycięstw powróciło Levante. Ekipa z Walencji pewnie pokonała Sporting Gijon i pozostała na czwartym miejscu. Cenne trzy oczka zgarnęła również Sevilla, która na wyjeździe wygrała z Saragossą. Ponownie o miano zdobywcy bramki sezonu może ubiegać się Inigo Martinez.

W tym artykule dowiesz się o:

W tym sezonie na San Mames punkty traciły takie zespoły jak FC Barcelona, Atletico Madryt czy Villarreal. W meczu z Granadą praktycznie przez cały czas przewagę posiadali gospodarze, ale komplet oczek pojechał wraz z ekipą Granady. Beniaminek nastawił się w spotkaniu na totalną defensywę, a dodatkowo w 31. pierwszej minucie Inigo Lopez trafił do siatki rywali. Później gracz Granady świetnie zachowywał się w defensywie i zatrzymywał akcje Basków.

Tylko dwa oczka straty do wicelidera z Barcelony ma Levante. Po trzech porażkach z rzędu ekipa z Walencji zanotowała kolejne zwycięstwo. Gracze Juana Ignazio Martineza zagrali tak jak na początku sezonu i pokonali Sporting Gijon 4:0. Po raz kolejny bohaterem spotkania został Arouna Kone, który ustrzelił dublet i zaliczył asystę. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej ma już 5 bramek na swoim koncie w tym sezonie.

Po pięciu meczach bez zwycięstwa wygraną zaliczyła Sevilla. Andaluzyjczycy skromnie pokonali na wyjeździe Saragossę, która w sześciu ostatnich spotkaniach zdobyła oczko i zajmuje przedostatnią lokatę. Jedyną bramkę zdobył Alvaro Negredo, który w lidze trafił po raz pierwszy od 10 września.

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie odniosła Osasuna Pampeluna. Zespół z Nawarry pokonał Espanyol Barcelona i awansował na siódmą pozycję w tabeli. Premierową wygraną pod wodzą Joaquina Caparrosa zaliczyli piłkarze Realu Mallorca. Kolejna porażka Kantabryjczyków wpłynie najprawdopodobniej na zmianę szkoleniowca. Obecnie podopieczni Hectora Raula Cupera okupują ostatnią lokatę w tabeli.

Drugą bramkę z własnej połowy w tym sezonie zdobył Inigo Martinez! 20-letni baskijski obrońca tym razem pokonał w 90. minucie golkipera Betisu Sevilla, dzięki czemu zapewnił swojej ekipie komplet oczek.