Polacy w ligach zagranicznych - raport

Spośród polskich piłkarzy grających w ligach zagranicznych nikt nie zdobył żadnej bramki podczas tego weekendu. Czerwoną kartką ukarany został Paweł Kieszek (Roda JC Kerkrade), a jego miejsce zajął Mateusz Prus, któremu jednak nie udało się obronić rzutu karnego, którego sprokurował Kieszek. Na wszystkich boiskach ujrzeliśmy 28 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Bramkarz Rody Kerkrade Paweł Kieszek został ukarany czerwoną kartką w meczu z Heraclesem Almelo 1:2 (1:0). Polak opuścił plac gry w 75. minucie za faul na Samuelu Armenterosie, po którym sędzia odgwizdał rzut karny dla gospodarzy. Miejsce między słupkami zajął Mateusz Prus, który wszedł w 77. minucie zmieniając Madsa Junkera. Jednak młodemu golkiperowi nie udało się obronić strzału z 11 metrów Williamssteve Overtooma. Inny z Polaków występujących w Rodzie Kerkrade - Mikołaj Lebedyński obejrzał całe spotkanie z perspektywy ławki rezerwowej.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League
Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu Pucharu Angli z Sunderlandem (0:2)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu ligowym z Sunderlandem (0:2)

The Championship
Tomasz Cywka (Reading) - rezerwowy w meczu ligowym z Burnley (1:0)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - poza kadrą w meczu ligowym z Coventry City (2:0)
Bartosz Białkowski (Southampton) - poza kadrą w meczu ligowym z Derby County (4:0)

League One
Artur Krysiak (Exeter City) - 90 minut w meczu ligowym z Bury (3:2)

Belgia

Jupiter League
Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht) - 90 minut w meczu ligowym z KVC Westerlo (3:1)

Cypr

Protathlima A' Kategorias
Adam Stachowiak (AS Anorthossis Ammochostou) - rezerwowy w meczu ligowym z APOEL (2:0)
Łukasz Sosin (Aris Limassol) - rezerwowy w meczu ligowym z Anagennisi Deryneia (2:0)

Francja

Ligue 1
Ludovic Obraniak (Girondins de Bordeaux) - 90 minut w meczu ligowym z Olympique Lyon (1:0)
Ireneusz Jeleń (LOSC Lille Metropole) - występ od 88. minuty w meczu ligowym z Lorient (1:0)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Sochaux (0:0)
Damian Perquis (Sochaux) - 90 minut w meczu ligowym z Auxerre (0:0)

Grecja

Alpha Ethniki
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - 90 minut w meczu ligowym z Arisem Saloniki (0:0)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - spotkanie z OFI Heraklion przełożony ze względów bezpieczeństwa.
Michał Stasiak (AO Xanthi) - występ do 79. minuty w meczu ligowym z Asterasem Tripolis (0:1)

Holandia

Eredivisie
Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - rezerwowy w meczu ligowym z Groningen (0:3)
Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - występ od 77. minuty w meczu ligowym z Heraclesem (1:2)
Mikołaj Lebedyński (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z Heraclesem (1:2)
Paweł Kieszek (Roda JC Kerkrade) - występ do 75. minuty i czerwona kartka w meczu ligowym z Heraclesem (1:2)
Euzebiusz Smolarek (ADO Den Haag) - poza kadrą w meczu ligowym z SBV Excelsior (1:1)

Eerste divisie
Michał Janota (Go Ahead Eagles) - występ od 65. minuty w meczu ligowym z AGOVV (1:3)
Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - występ od 69. minuty w meczu ligowym z Volendam (2:1)

Niemcy

Bundesliga
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Herthą Berlin (1:0)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - występ do 46. minuty w meczu ligowym z Herthą Berlin (1:0)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Herthą Berlin (1:0)
Sławomir Peszko (FC Koeln) - występ do 64. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z Norymbergą (1:2)
Mateusz Klich (VfL Wolfsburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Schalke 04 (0:4)
Sebastian Boenisch (Werder Brema) - poza kadrą w meczu ligowym z HSV (3:1)
Eugen Polański (1.FSV Mainz 05) - 90 minut w meczu ligowym z Hoffenheim (1:1)
Artur Sobiech (Hannover 96) - rezerwowy w meczu ligowym z VfB Stuttgart (4:2)
Jakub Świerczok (1. FC Kaiserslautern) - występ do 61. minuty w meczu ligowym z Borussią M'gladbach (1:2)
Ariel Borysiuk (1. FC Kaiserlautern) - 90 minut w meczu ligowym z Borussią M'gladbach (1:2)

2. Bundesliga
Marcus Piossek (Karlsruher SC) - poza kadrą w meczu ligowym z Energie Cottbus (2:0)
Sebastian Tyrała (SpVgg Greuther Fürth) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Ingolstadt 04 (0:0)
Martin Kobylański (Energie Cottbus) - rezerwowy w meczu ligowym z Karlsruher SC (0:2)
Tomasz Zahorski (MSV 02 Duisburg) - występ od 72. minuty w meczu ligowym z Sankt Pauli (0:1)
Adam Matuszczyk (Fortuna Dusseldorf) - rezerwowy w meczu ligowym z TSV 1860 Monachium (1:2)

Szkocja

Scottish Premier League (SPL)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Hibernian (5:0)
Paweł Brożek (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Hibernian (5:0)
Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - 90 minut w meczu ligowym z Motherwell (0:3)

Turcja

Superliga
Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulubu) - uraz uniemożliwił mu występ w meczu ligowym z Kayserisporem (3:3)
Piotr Brożek (Trabzonspor Kulubu) - poza kadrą w meczu ligowym z Kayserisporem (3:3)
Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulubu) - występ od 81. minuty w meczu ligowym z Kayserisporem (3:3)
Kamil Grosicki (Sivasspor Kulubu) - występ do 79. minuty w meczu ligowym z Fenerbahce (2:4)

Bank Asya 1. Liga
Marcin Robak (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Sakaryasporem (1:0)
Mariusz Pawełek (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Sakaryasporem (1:0)

Walia

Welsh Premier League
Krzysztof Nalborski (Aberystwyth Town) - 90 minut w meczu ligowym z Port Talbot Town (1:1)
Bartosz Fogler (Port Talbot Town) - rezerwowy w meczu ligowym z Aberystwyth (1:1)