"Lewy" ma patent na Bayern? Zobacz wszystkie gole Polaka (wideo)

Robert Lewandowski w 2012 roku rozegrał przeciwko Bayernowi 3 mecze i zdobył w nich aż 5 goli. Przed laty do bramki Bawarczyków trafiał również Jakub Błaszczykowski.

Konrad Kostorz
Debiutancki występ Roberta Lewandowskiego przeciwko Bayernowi Monachium miał miejsce 3 października 2010. Reprezentant Polski pojawił się wówczas na murawie w 76. minucie, gdy wynik - 2:0 dla Borussii Dortmund - był już ustalony.

Niespełna pół roku później "Lewy" rozegrał na Allianz Arena 90 minut w roli ofensywnego pomocnika, a BVB wygrało 3:1. Bramki zdobywali wtedy Lucas Barrios, Nuri Sahin oraz Mats Hummels.

19 listopada 2011 roku drużyna Juergena Kloppa pokonała Bawarczyków 1:0 po trafieniu Mario Goetzego. Lewandowski przebywał na placu gry przez 89 minut i rozpoczął akcję, po której padł zwycięski gol.

W kwietniu bieżącego roku Polak został bohaterem meczu w Dortmundzie, który ostatecznie przesądził o mistrzostwie dla Borussii Dortmund, zmieniając tor lotu piłki po strzale Kevina Grosskreutza.

Najlepszy wstęp "Lewego" przeciwko podopiecznym Juppa Heynckesa miał miejsce 12 maja 2012 roku. Czarno-żółci zwyciężyli wówczas w finale Pucharu Niemiec 5:2, a 24-latek popisał się hat-trickiem. Snajperowi asystowali Shinji Kagawa, Grosskreutz oraz Łukasz Piszczek.

W ostatniej konfrontacji Borussii z Bayernem, do której doszło w sierpniu, górą byli monachijczycy. Zespół z Signal-Iduna Park przegrał 1:2, a Lewandowski ustalił wynik meczu po podaniu Juliana Schiebera.

11 kwietnia 2012 - Lewandowski trafia w 77. minucie, Borussia wygrywa 1:0:
12 maja 2012 - "Lewy" trafia w 45., 58. i 81 minucie, Borussia wygrywa 5:2:
12 sierpnia 2012 - Lewandowski trafia w 75. minucie, Borussia przegrywa 1:2:

Jakub Błaszczykowski także strzelał już gole Bayernowi, a miało to miejsce latem 2008 roku. W lipcu "Kuba" pokonał Michaela Rensinga w meczu o Superpuchar Niemiec po podaniu Mladen Petricia. Miesiąc później kapitan reprezentacji Polski w 8. minucie spotkania ligowego wykorzystał podanie Nelsona Valdeza i przepięknym strzałem ponownie nie dał szans Rensingowi.

23 lipca 2008 - Błaszczykowski trafia w 29. minucie, Borussia wygrywa 2:1:
23 sierpnia 2008 - "Kuba" trafia w 8. minucie, Borussia remisuje 1:1:

Transmisja meczu Bayern Monachium - Borussia Dortmund na żywo tylko w programie Eurosport 2. Początek o godzinie 18:30.