Zobacz show CR7 i czerwo Ramosa, Portugalczyk powinien mieć cztery gole (wideo)

W środę Cristiano Ronaldo wychodziło praktycznie wszystko. Mimo to, kibice Realu przez kilka minut mogli drżeć o wynik, gdyż z boiska wyleciał Sergio Ramos, który może dostać nawet pięć meczów kary.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Pierwszy raz po gali FIFA, na której zwycięzcą ponownie okazał się Lionel Messi, na boisku pojawił się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk od razu udowodnił, że również jest wielkim piłkarzem i poprowadził Real Madryt do zwycięstwa nad Celtą Vigo w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Króla. Santiago Bernabeu nie miało wątpliwości, kto w 2012 roku powinien otrzymać Złotą Piłkę.

Ostatecznie CR7 zakończył mecz z hat-trickiem i asystą przy ostatnim golu Sami Khediry. Sędzia nie uznał mu jednak jednej prawidłowo zdobytej bramki:

Real Madryt - Celta Vigo 4:0 (1:0)
1:0 - Ronaldo 3'
2:0 - Ronaldo 24'
3:0 - Ronaldo 87'
4:0 - Khedira 89'

Wszystkie gole z środowego spotkania:

W 72. minucie, przy stanie 2:0, z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Sergio Ramos. Defensor Królewskich może jednak spodziewać się długiej kary, ponieważ długo nie mógł się pogodzić z decyzją arbitra. Ayza Gamez w protokole pomeczowym napisał, że Hiszpan 3-krotnie powiedział w jego stronę "Jesteś łajdakiem". Ponadto z ust Ramosa miały paść słowa "Wszyscy macie dzisiaj popieprzony dzień" i "Jak zwykle są tu oszuści". Zgodnie z Kodeksem piłkarz za takie słowa może odpocząć nawet na pięć meczów.