Bundesliga: Schalke zawiodło, Polanski w strefie spadkowej, Hannover wygrał bez Sobiecha

Były zespół Eugena Polanskiego pewnie wygrał, podczas gdy Hoffenheim z Polakiem w składzie poległo. W najciekawiej zapowiadającym się pojedynku Hannover zdołał pokonać Wolfsburg.

Konrad Kostorz
Eugen Polanski w piątek podpisał kontrakt z Hoffenheim, a już w sobotę zajął miejsce w podstawowym składzie zespołu Marco Kurza obok Tobiasa Weisa. "Ojgen" z miejsca wygrał rywalizację z pozyskanym z Parmy za 2,5 mln euro Afriyie Acquahem i rozegrał 90 minut. Wieśniaki dzielnie walczyły we Frankfurcie, po przerwie zdołały doprowadzić do wyrównania, jednak Orły szybko odpowiedziały: Stefan Aigner wykorzystał błąd defensywy gości. Hoffenheim na skutek porażki spadło na 17. miejsce w tabeli i poważnie grozi mu degradacja!

Artur Sobiech wbrew zapowiedziom nie znalazł się w wyjściowej jedenastce Hannoveru. Trener postawił na Mohammeda Abdellaoue i nie pożałował: Norweg już w 3. minucie zamienił na bramkę podanie Sofiana Chaheda. W 34. minucie z boiska wyleciał debiutujący w Bundeslidze Sebastien Pocognoli po brutalnym faulu na Fagnerze, ale Die Roten wkrótce zdobyli drugiego gola - ponownie asystował Chahed, a na listę strzelców wpisał się niezawodny Mame Diouf.

Wilki zdołały strzelić bramkę kontaktową, którą zdobył wprowadzony w przerwie Alexander Madlung, ale 3 "oczka", mimo heroicznych wysiłków VfL i Diego, pozostały na AWD-Arena, a trener Dieter Hecking poniósł pierwszą porażkę w Wolfsburgu. "Abdul" tym razem w ogóle nie pojawił się na placu gry.

Po szczęśliwym zwycięstwie nad Hannoverem ponownie rozczarowało Schalke. Koenigsblauen zagrali z dwoma napastnikami w podstawowym składzie, ale bliżej odniesienia zwycięstwa byli gracze Augsburga. Ja-Cheol Koo i spółka dłużej posiadali piłkę i częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich. Goście przycisnęli dopiero w końcówce, jednak nie zdołali przechylić szali wygranej na swoją stronę.

Trwa dobra passa Gladbach. Zespół Luciena Favre'a zasłużenie pokonał Fortunę i zrównał się punktami z Schalke. Na Borussia-Park nerwowo zrobiło się po przerwie, gdy Dani Schahin wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką Luuka de Jonga, jednak miejscowi zdołali dowieźć prowadzenie do ostatniego gwizdka, a w 88. minucie mieli idealną okazję, by podwyższyć na 3:1.

Bez problemów 3 punkty wywalczyli zawodnicy z Moguncji, a zastępujący w podstawowym składzie Polanskiego Yunus Malli zdobył jedną z bramek. Skutecznością ponownie błysnął cel transferowy Borussii Dortmund i Arsenalu Londyn Adam Szalai. Węgier zdobył 10. i 11. gola w sezonie, zgłaszając aspiracje do walki o tytuł króla strzelców.