Czwartek w Bundeslidze: Bayern oskarża Brazylię o "psychoterror", Ribery odmówiłby Realowi

Bez Dantego i Luiza Gustavo Bayern Monachium przystąpi do sobotniego finału Pucharu Niemiec. Xherdan Shaqiri nie ma powodu, aby zmieniać barwy klubowe - uważa brat Szwajcara.

Bayern wściekły na Brazylijczyków

Canarinhos poinformowali Dantego i Luiza Gustavo, że jeśli do godziny 16 w sobotę nie pojawią się w Rio de Janeiro, nie będą mogli wziąć udziału w nadchodzącym Pucharze Konfederacji. Bayern Monachium, który w sobotę o godzinie 20 zmierzy się z VfB Stuttgart w finale Pucharu Niemiec, poprosił Brazylijczyków o przedłużenie terminu, ale spotkał się z odmową. Efekt? Jupp Heynckes przy ustalaniu składu na pojedynek nie może brać pod uwagę środkowego obrońcy i defensywnego pomocnika.

- Działanie Brazylijczyków jest nieludzkie i niesprawiedliwe. Możemy mówić tutaj o psychoterrorze! - wypalił Karl-Heinz Rummenigge. - Zostaliśmy zmuszeni do tego, aby zwolnić Dantego i Luiza Gustavo - dodał prezes mistrza Niemiec. Absencja defensora to spore osłabienie FCB (jego miejsce najprawdopodobniej zajmie Daniel van Buyten), natomiast pomocnik najprawdopodobniej i tak pełniłby tylko rolę rezerwowego.

Shaqiri nie widzi powodu, by odchodzić

SportBild sugeruje, że Xherdan Shaqiri latem może zamienić Bayern na Borussię Dortmund, ale brat utalentowanego zawodnika zapewnia, że transfer nie wchodzi w grę. - To tylko i wyłącznie spekulacje. Niewykluczone, że dziennikarze wiedzą więcej niż ja albo po prostu przewidują pewne wydarzenia, o których kluby i zawodnicy nie mają jeszcze pojęcia - powiedział Erdin Shaqiri.

- Xherdan nie ma żadnego powodu, żeby zmieniać klub. W Bayernie należy do 14 najważniejszych zawodników i jest bliski przebicia się do podstawowego składu - dodał agent 21-latka.

Ribery odmówiłby Realowi

Franck Ribery na każdym kroku podkreśla swoje przywiązanie do Bayernu. W czwartek Francuz zapewnił, że odrzuciłby ofertę Realu Madryt! - Gdyby Zidane się ze mną skontaktował, powiedziałbym mu, że czuję się świetnie w Monachium. Sądzę, że by mnie zrozumiał - stwierdził 30-latek.

- W przeszłości byłem bardzo blisko Królewskich, ale transfer ostatecznie nie doszedł do skutku. Teraz jestem zadowolony, że wylądowałem w Bayernie - dodał Ribery, który w najbliższym czasie ma przedłużyć kontrakt z mistrzem Niemiec.

Wolfsburg rozmawia z Diego

Klaus Allofs jest pełen nadziei na zatrzymanie Diego na przyszły sezon. - Nie otrzymaliśmy za niego żadnej oferty i żadnej się nie spodziewamy. Rozmawiamy natomiast z samym zainteresowanym, zamierzając przekonać go, by sam chciał spędzić z nami na kolejny rok. Przedłużenie kontraktu póki co nie jest jednak brane pod uwagę - wyjawił dyrektor sportowy VfL Wolfsburg.

Brazylijczykiem, którego kontrakt wygasa w 2014 roku, poważnie interesuje się Atletico Madryt, jednak wysokość odstępnego oraz wysokie żądania finansowego piłkarza mogą storpedować transfer.

De Bruyne jednak w Bayerze?

Nie ma końca saga transferowa z Kevinem de Bruyne w roli głównej. O Belga zażarcie rywalizują Bayer Leverkusen oraz Borussia Dortmund, która ustaliła już z zawodnikiem warunki jego kontraktu. Atutem Aptekarzy może okazać się jednak porozumienie z Chelsea Londyn!

- Jesteśmy dogadani z The Blues w ten sposób, że sprzedajemy im za określoną kwotę Andre Schuerrle, a oni w zamian na rok wypożyczają nam de Bruyne. Wychodzę z założenia, że te ustalenia zostaną wprowadzone w życie - tłumaczy właściciel Bayeru, Wolfgang Holzhauser.

Istotne wzmocnienie beniaminka, Hannover ma nowego pomocnika

Jan Hochscheidt z Erzgebirge Aue podpisał trzyletni kontrakt z Eintrachtem Brunszwik. 25-letni lewoskrzydłowy w ostatnim sezonie - grając w słabym kadrowo zespole - uzyskał znakomite statystyki w 2. Bundeslidze: zdobył 10 goli i zaliczył 9 asyst. Możliwe więc, że Hochscheidt okaże się istotnym wzmocnieniem beniaminka i objawieniem niemieckiej ekstraklasy.

Hannover 96 sfinalizował ciekawy transfer, podpisując czteroletni kontrakt z Salifem Sane. 22-letni defensywny pomocnik bądź środkowy obrońca ma w dorobku 70 występów w Ligue 1, a miniony sezon spędził w AS Nancy. W ekipie Mirko Slomki Senegalczyk powinien zastąpić odchodzącego z klubu Sergio Pinto.

Nowego zawodnika ma także FC Augsburg. Chodzi o bramkarza Marwina Hitza, który na zasadzie wolnego transferu pozyskany został z VfL Wolfsburg. 25-letni golkiper począwszy od 2008 roku rozegrał 13 spotkań w Bundeslidze, przegrywając rywalizację z Diego Benaglio.

Komentarze (2)
avatar
stb
30.05.2013
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jak posiedzi na ławie to zmieni zdanie przy tym jak Robben zostanie 
avatar
marco_er
30.05.2013
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
brawa dla H96! wreszcie jakiś porządny obrońca, który może uporządkuje ich grę, bo na Eggimanna i Haggui nie dało się po prostu patrzeć 
Zgłoś nielegalne treści

Cenimy Twoją prywatność

Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (878 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (404 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.


W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:

  1. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
  2. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam
  3. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam
  4. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam
  5. Tworzenie profili w celu personalizacji treści
  6. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści
  7. Pomiar efektywności reklam
  8. Pomiar efektywności treści
  9. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł
  10. Rozwój i ulepszanie usług
  11. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru treści
  12. Zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie oszustwom i naprawianie błędów
  13. Dostarczanie i prezentowanie reklam i treści
  14. Zapisanie decyzji dotyczących prywatności oraz informowanie o nich

W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.


Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.


Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.


Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.


Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.