20-letni Polak skuteczny w Holandii (wideo)

Prawidłowo rozwija się strzelecki talent 20-letniego Piotra Parzyszka. Młodzieżowy reprezentant Polski z De Graafschap w miniony weekend upolował swój pierwszy hat-trick w seniorskiej karierze.

Maciej Kmita

Pochodzący z Torunia, ale piłkarsko wychowany w Holandii Parzyszek jest związany z De Graafshap od 2007 roku. W minionym sezonie w 28 występach na zapleczu Eredivisie zdobył 10 bramek, a kolejne trzy dołożył w przegranych barażach o awans do Eredivisie. Teraz po 8 kolejkach, w których rozegrał komplet minut, ma na koncie już 6 trafień, a jego zespół z dorobkiem 14 punktów zajmuje 4. miejsce w tabeli.

W piątkowym meczu 8. kolejki z VVV Venlo polski napastnik ustrzelił swój pierwszy hat-trick w zawodowej karierze, trafiając do siatki rywali w 7., 29. i 66. minucie.

Przypomnijmy jeszcze, że liderem holenderskiej ekstraklasy jest z kolei PEC Zwolle Mateusza Klicha. Drużyna 23-letniego reprezentanta Polski przegrała co prawda w meczu 6. kolejki z Ajaxem Amsterdam 1:2, ale punkty straciło też PSV Eindhoven, remisując 2:2 z Twente Enschede. Niebieskopalcy wciąż są liderem z jednym punktem przewagi nad klubem Philipsa.