Pierwszy przerwany mecz w ekstraklasie od 2005 roku (wideo)

Przerwanie meczu 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok to pierwsza taka sytuacja w polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej od 2005 roku.

Rozgrywane 1 kwietnia 2005 roku spotkanie 16. kolejki ekstraklasy sezonu 2004/2005 Lech Poznań - Pogoń Szczecin zostało przerwane przy stanie 0:1 w 39. minucie gry. Powodem przerwania spotkania była - fałszywa jak się później okazało - informacja o śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.

Mecz został dokończony 27 kwietnia od 18:39 i wtedy Lech doprowadził do wyrównania. W przypadku spotkania Legii z Jagiellonią w środę zapadnie decyzja o tym, czy mecz zostanie dokończony w innym terminie, czy warszawski klub zostanie ukarany walkowerem.