Holandia: Nieudany debiut Arkadiusza Milika, Ajax znów przegrał z PEC Zwolle

Arkadiusz Milik nie będzie dobrze wspominał oficjalnego debiutu w Ajaxie Amsterdam. Jego zespół w meczu o Superpuchar Holandii uległ PEC Zwolle, a Polak na tle Niebieskopalcych wypadł bardzo blado.

Maciej Kmita

Milik w czerwcu został wypożyczony do Ajaxu z Bayeru Leverkusen. W przedsezonowych sparingach prezentował niezłą skuteczność, wpisując się na listę strzelców w grach kontrolnych z SDS Putten, Admirą Wacker Inssbruck i Realem Sociedad, dzięki czemu wywalczył sobie miejsce w wyjściowej "11" drużyny Franka de Boera, sadzając na ławce dotychczasową "9", czyli Kolbeinna Sigthorssona.

W starciu z Zwolle Milik zaprezentował się jednak - podobnie jak cały zespół mistrza Holandii - zupełnie bezbarwnie, kończąc spotkanie bez oddania choćby strzału w kierunku bramki Diederika Boera. Przebywał na boisku do 81. minuty.
Zwycięską bramkę dla Niebieskopalcych zdobył w 55. minucie gry Stefan Nijland, który wykorzystał kapitalne podanie Kamohelo Mokotjo z prawego skrzydła.

Ajaxowi nie udał się więc rewanż na Zwolle za ostatni finał Pucharu Holandii, w którym drużyna Rona Jansa zwyciężyła z mistrzem kraju aż 5:1 przy sporym udziale Mateusza Klicha, o którego latem upomniał się VfL Wolfsburg.

W meczu o Superpuchar Holandii trener de Boer nie skorzystał z zawodników, którzy w czerwcu i lipcu wystąpili na mundialu w Brazylii, czyli Jaspera Cillessena, Daley'a Blinda i Joela Veltmana.

Sezon ligowy Ajax zainauguruje w przyszłą niedzielę od domowego spotkania z Vitesse Arnhem.

Ajax Amsterdam - PEC Zwolle 0:1 (0:0)
0:1 - Nijland 55'