WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Policja szuka sprawców skandalicznego incydentu na stadionie Zawiszy. Grozi im nawet 5 lat więzienia

We wtorek pseudokibice Zawiszy wnieśli na stadion kilkanaście trumien oraz obraźliwy transparent. Policja szuka sprawców tego skandalicznego incydentu, a grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

Pod osłoną nocy na murawie obiektu umieszczono trumny, w tym jedną dedykowaną właścicielowi klubu Radosławowi Osuchowi. Z kolei na transparencie, który rozwieszono pod jedną z trybun, wymalowano obraźliwy napis uderzający także w Osucha oraz piłkarzy.

- Policjanci zakwalifikowali to zdarzenie jako przestępstwo znieważenia i uszkodzenia mienia. Ten drugi zarzut jest związany z uszkodzeniem ogrodzenia stadionu. Znieważenie jest wprawdzie ścigane z oskarżenia prywatnego, ale prokurator analizuje całe zajście i może się zdecydować na ściganie z urzędu z uwagi na charakter sprawy i interes społeczny - przekazał portalowi SportoweFakty.pl nadkom. Maciej Daszkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.


Sprawa jest na razie na bardzo wczesnym etapie. - Kwalifikacja tego czynu może się jeszcze zmienić, gdy przesłuchane zostaną kolejne osoby. Na razie przesłuchano przedstawiciela klubu, policjanci na pewno będą rozmawiać z właścicielem, a być może również z piłkarzami - zaznaczył.

Trwa też gromadzenie dowodów. - Materiał, który zebraliśmy dotąd, nie jest kompletny. Poszukujemy świadków. Kluczowym dowodem w takich sprawach raczej nie jest nagranie z monitoringu, bo wszystko działo się w nocy, więc widoczne byłyby jedynie sylwetki - wyjaśnił Daszkiewicz.

Co grozi sprawcom wtorkowego incydentu? Zgodnie z art. 216 § 1 Kodeksu Karnego: "Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności."

Za uszkodzenie mienia kara może być natomiast wyższa. Art. 288 § 1: "Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5." § 2: "W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."

Głos Ekstraklasy SA ws. wydarzeń z Bydgoszczy

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (84):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • tomekBYDGOSZCZ 0
  "- Zatrzymaliśmy 32-letniego bydgoszczanina. Postawiliśmy mu zarzuty zniszczenia mienia, zakłócenia miru domowego oraz znieważenia. Zostanie dowieziony do prokuratury - mówi Przemysław Słomski z biura prasowego policji."
  A wydawałoby się, że w pewnym wieku człowiek mądrzeje :-). Myślę, że tego delikwenta to raczej lekarzom ze Świecia należałoby przekazać, bo jak dzieciaki tak się zachowują to na ogół pasek starczy ale 32 latek to już chyba tylko dobry lekarz.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • MANOLOzBYDG 1
  Tak, tak wykorzystywał kobiety, a te biedaczki zamiast zgłaszać się na policje zgłaszały się do osucha :-) Dobre koń by się uśmiał radek kto Ci w to uwierzy :-)(prócz Z1946B)
  Z1946B Dostawał kasę za friko i wykorzystywał naiwne dziewczyny, a gdy mu odmawiały to zachowywał się jak damski bokser - co niejaki Antyosuch pochwala i nie widzi w tym nic złego, a udaje wielkiego uczonego;) Napisałem o "pedofilu" bo mi kiedyś jeden z "najwierniejszych" zarzucił, że nie wiem obok kogo siedzę na trybunach i że każdy bandyta i pedofil też może być kibolem - oni nikogo z trybuny B nie wyrzucają. Najwidoczniej tak właśnie jest i dzięki temu w ustawkach mają większe szanse i w krojeniu dresów małolatom, bo przy okazji coś tam się wymaca! Zapewne szukając nowy narybek do swojego grona główną zaletą jest teraz kartoteka i oczywiście rekomendacja, najlepiej z pierdla, że nie dał się zresocjalizować i gotowy jest tam wrócić byleby tylko o nim w prasie napisali!!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • ALPACA 0
  Oj jestem ciekaw jakie bedą sukcesy w poszukiwaniach ;)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (81)
Pokaż więcej komentarzy (84)
Pokaż więcej komentarzy (84)
Pokaż więcej komentarzy (84)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×