Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Sponsor wycofuje się z Limanovii

Limanowski zespół spadł z II ligi, więc Zbigniew Szubryt postanowił zakręcić kurek z pieniędzmi. Czy to oznacza, że biznesmen zacznie teraz wspierać I ligowy klub z Nowego Sącza?
Krzysztof Niedzielan
Krzysztof Niedzielan

Właściciel zakładów masarskich jest wręcz zafascynowany futbolem. Reklama jego firmy pojawiała się na stadionie Wisły Kraków, był też głównym sponsorem i wiceprezesem Limanovii Limanowa. Dzięki wsparciu udało się tej drużynie awansować do III ligi małopolsko-świętokrzyskiej, a następnie do II ligi. Były też pojedyncze sukcesy w Pucharze Polski takie, jak wyeliminowanie z tych rozgrywek Lechii Gdańsk w 2011 roku. Mimo dużych nakładów finansowych i zatrudniania trenerów takich jak Robert Kasperczyk, Ryszard Wieczorek, czy Marek Motyka nie udało się utrzymać na trzecim poziomie rozgrywkowym.


Zbigniew Szubryt potrzebował sporo czasu do namysłu, ale znana jest już jego decyzja. - Zrezygnowałem i nie chcę za bardzo tego komentować. Nie jest moim celem wyciąganie brudów. Po prostu wziąłem to na siebie, nie utrzymaliśmy się w II lidze, a III liga już mnie nie interesuje, bo to dla mojej firmy za mała reklama - przyznaje.

Faktem jest, że przedsiębiorca włożył w klub mnóstwo pieniędzy. Marzył nawet o I lidze, ale rzeczywistość okazała się brutalna. Być może uda się zrealizować marzenia, ale już w innym klubie. Już kilka miesięcy temu pojawiały się spekulacje na temat współpracy Szubryta z Sandecją Nowy Sącz. Dodatkowe pieniądze są biało-czarnym bardzo potrzebne. 25 czerwca mają się rozpocząć przygotowania do nowego sezonu, a piłkarze i pracownicy klubu od trzech miesięcy nie dostają wypłat. - Kiedyś były jakieś podchody, ale w tym momencie nie ma tematu - ucina Zbigniew Szubryt.

Tli się jeszcze promyk nadziei, że biznesmen dalej będzie finansował Limanovię Limanowa, jeśli ta zagra w II lidze. Będzie to możliwe jeśli Widzew Łódź i Nadwiślan Góra nie dostaną licencji. - W takim przypadku wrócę, bo tak wcześniej obiecałem - zapewnia.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×