Anglia: Kolejny gol Michała Żyry! Koniec serii Wilków

W sobotnim meczu 27. kolejki angielskiej Championship z Cardiff City (1:3) Michał Żyro z Wolverhampton Wanderers zdobył swoją trzecią bramkę w barwach Wilków.

Maciej Kmita
Michał Żyro w barwach Legii Warszawa WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Michał Żyro w barwach Legii Warszawa

Kenny Jackett widzi w Michale Żyrze następcę sprzedanego do Bournemouth za 13 mln euro Benika Afobe'a i ustawia Polaka nie w roli skrzydłowego, a jako środkowego napastnika. Na razie ten pomysł menedżera Wanderers sprawdza się w stu procentach.

Po obiecującym debiucie w pucharowym meczu z West Ham United i dublecie ustrzelonym we wtorkowym ligowym spotkaniu z Fulham tym razem Żyro trafił do siatki w sobotnim meczu 27. kolejki Championship z Cardiff City. Reprezentant Polski na listę strzelców wpisał się w 40. minucie gry, gdy jego zespół przegrywał 0:2. Żyro wykorzystał błąd Davida Marshalla. Bramkarz rywali nie złapał piłki po strzale Rajiva Van La Parry, a Polak wbił ją do siatki z kilku metrów.

Gol Polaka pozwolił Wilkom na złapanie kontaktu z Walijczykami, ale tuż po przerwie trzecią bramkę dla gości zdobył Joe Ralls. Porażka z Cardiff przerwała zwycięską serię drużyny Żyry, która wygrała cztery ostatnie ligowe spotkania.

Wolverhampton Wanderers - Cardiff City 1:3 (1:2)
0:1 - Noone 28'
0:2 - Noone 36'
1:2 - Żyro 40'
1:3 - Ralls 48'

Bayern szuka konkurenta dla "Lewego"? "Jeśli masz cudowną narzeczoną, nie patrz na inne"
Źródło: Foto Olimpik/x-news

Michał Żyro otrzyma powołania na marcowe mecze reprezentacji Polski?