Jan Żurek poprowadzi Górnika Zabrze w kolejnych meczach

W czwartek Jan Żurek zastąpił na stanowisku szkoleniowca Górnika Zabrze Leszka Ojrzyńskiego. Początkowo 59-latek miał być tylko trenerem tymczasowym, lecz zarząd klubu zdecydował, że Żurek poprowadzi Górnika w kolejnych meczach.

Łukasz Witczyk

Pod wodzą Jana Żurka Górnik Zabrze przegrał z Legią Warszawa 1:3. Zabrzanie dobrze zagrali w pierwszej połowie i prowadzili po golu zdobytym przez Sebastiana Stebleckiego. W ostatniej akcji pierwszej części gry do wyrównania doprowadził Adam Hlousek, a w drugiej połowie wicemistrzowie Polski nie dali rywalom większych szans na nawiązanie walki.

Działacze Górnika Zabrze po zwolnieniu Leszka Ojrzyńskiego poszukiwali nowego trenera. W orbicie zainteresowań byli między innymi Dariusz Dźwigała czy Kazimierz Moskal. Ostatecznie 14-krotnych mistrzów Polski w kolejnych spotkaniach poprowadzi Żurek, który pierwotnie miał być tymczasowym opiekunem Górnika.

Taką decyzję zarząd klubu podjął po analizie sytuacji sportowej. - To dla mnie wielki zaszczyt i honor, że będę mógł poprowadzić zespół Górnika w kolejnych meczach. Jestem przekonany, że praca jaką wykonamy w najbliższych tygodniach pozwoli nam zrealizować postawiony cel, jakim jest utrzymanie się w Ekstraklasie - przyznał Żurek.

Sytuacja Górnika Zabrze w tabeli jest fatalna. Ślązacy zajmują ostatnią lokatę i na swoim koncie mają 22 punkty. W tej rundzie zdobyli zaledwie jeden punkt, a do tego przegrali w czterech pojedynkach. W najbliższym meczu Górnik zmierzy się u siebie z Lechią Gdańsk. Mecz ten zaplanowano na niedzielę 13 marca, a rozpocznie się on o godzinie 18:00.