Oscar Tabarez: Nie ma drugiego takiego piłkarza jak Luis Suarez

Luis Suarez był jednym z bohaterów meczu el. MŚ z Brazylią (2:2). Selekcjoner reprezentacji Urugwaju Oscar Tabarez po meczu pochwalił napastnika Barcelony.

Karol Borawski

Początek spotkania w Recife był znakomity dla gospodarzy. Już w pierwszej minucie prowadzenie dał Brazylijczykom Douglas Costa. W 26 minucie wynik podwyższył Renato Augusto. Jeszcze w pierwszej połowie straty Urugwajczyków zmniejszył Edinson Cavani, a trzy minuty po przerwie do remisu doprowadził Luis Suarez.

Po spotkaniu Oscar Tabarez chwalił napastnika Barcelony. - Stworzył trzy okazje i zdobył jedną bramkę. Jest piłkarzem, który nigdy się nie poddaje, zawsze walczy o piłkę. Żaden inny zespół w kwalifikacjach nie ma takiego zawodnika - powiedział selekcjoner reprezentacji Urugwaju.

- Zespół nie składa się z Suareza i 10 koszulek, ale jest dla nas ważny, bardzo ważny. W pierwszej połowie Brazylijczycy dominowali, byli bardziej kreatywni. Udało nam się zdobyć bramkę jeszcze w pierwszej połowie, a później na początku drugiej wyrównaliśmy. Taki jest futbol - dodał Tabarez.

Po pięciu kolejkach eliminacji MŚ 2018 w Ameryce Południowej liderem jest Ekwador z dorobkiem 13 punktów. Urugwajczycy zajmują drugie miejsce z 10 punktami, Brazylia zgromadziła 8 oczek i jest trzecia.

Źródło: TVP S.A.