II liga: Raków Częstochowa nowym liderem, wściekły atak PGE GKS Bełchatów

Piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali 2:0 z Puszczą Niepołomice w ramach 9. kolejki i zostali liderami. PGE GKS Bełchatów uciekł ze strefy spadkowej dzięki zwycięstwu 5:1 ze Stalą Stalowa Wola.

Piłka nożna Materiały prasowe / Piłka nożna

Oba gole dla Rakowa Częstochowa zdobył Filip Kowalczyk. Trener Marek Papszun poznał młodzieżowca w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki i postanowił dać szansę na szczeblu centralnym. W sobotę pomocnik zdobył premierowe bramki dla Rakowa, choć grał minimum 45 minut we wszystkich kolejkach. Kowalczyk dobił strzał Petera Mazana w 63. minucie, a niespełna kwadrans później wykorzystał sytuację sam na sam z Marcinem Staniszewskim.

Raków został liderem z 21 punktami. Dotychczas na szczycie tabeli była Odra Opole, ale podobnie jak wcześniej częstochowianie, zdołała tylko zremisować 1:1 na stadionie Siarki Tarnobrzeg.

PGE GKS Bełchatów uciekł ze strefy spadkowej dzięki zwycięstwu 5:1 ze Stalą Stalowa Wola. Brunatni są podrażnieni niepowodzeniami i wściekle zaatakowali sąsiada w tabeli. Po 11 minutach mieli dwa gole przewagi, a później sukcesywnie dorzucali następne. Stalówka uratowała honor dopiero w doliczonym czasie.

Bezbramkowo w Stargardzie. Błękitni czuli niedosyt po remisie z Olimpią Zambrów, ale nie można powiedzieć, by zdominowali niżej notowanego przeciwnika. To przyjezdni oddali pierwsze, celne uderzenia, a Błękitni rozgrywali swoje akcje topornie i sztampowo. Krzysztof Kapuściński miał pretensję do podopiecznych właśnie za powolne organizowali się do ataku. Mimo straty punktów Błękitni są na miejscu premiowanym awansem przynajmniej do niedzieli.

Strącić z podium może ich Radomiak Radom, o ile w ostatnim spotkaniu 9. kolejki pokona Polonię Bytom.

Sobota w II lidze:

Puszcza Niepołomice - Raków Częstochowa 0:2 (0:0)
0:1 - Filip Kowalczyk 63'
0:2 - Filip Kowalczyk 77'

Legionovia Legionowo - Olimpia Elbląg 2:2 (1:2)
0:1 - Patryk Sokołowski 25'
0:2 - Paweł Piceluk 30'
1:2 - Marcin Wodecki 39'
2:2 - Arkadiusz Ciach 90'

Błękitni Stargard - Olimpia Zambrów 0:0

Siarka Tarnobrzeg - Odra Opole 1:1 (0:1)

2:3 - Daniel Ciechański 89'

PGE GKS Bełchatów - Stal Stalowa Wola 5:1 (2:0)
1:0 - Dawid Dzięgielewski 4'
2:0 - Artur Lenartowski 11'
3:0 - Albin Maciejewski 48'
4:0 - Dawid Flaszka 83'
5:0 - Konrad Andrzejczak 90'
5:1 - Adrian Dziubiński 90'

Rozwój Katowice - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (1:1)
1:0 - Grzegorz Marszalik 5'
1:1 - Karol Zieliński 12'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!