Warta Poznań znów w dołku i z nowym problemem

Warta nie potrafi ustabilizować formy. W starciu z Siarką znów zawiodła na całej linii, a jakby tego było mało, trener Tomasz Bekas ma kolejny problem kadrowy.

Szymon Mierzyński
Warta Poznań / Warta Poznań
W trakcie spotkania ucierpiał Filip Brzostowski, który opuścił boisko na noszach. - To kontuzja stawu kolanowego. Po dokładnych badaniach dowiemy się z jaką przerwą się ona wiąże. Jeśli ucierpiały więzadła, to na dłuższy czas stracę podstawowego zawodnika, w dodatku młodzieżowca - przyznał opiekun zielonych.

Sobotnie starcie warciarze zaczęli jednak w najsilniejszym składzie, a i tak zawiedli na całej linii, ulegając ekipie z Tarnobrzega 1:3. To ich kolejny fatalny występ w "ogródku". - Siarka była zdecydowanie lepsza, miała więcej okazji, choć tak naprawdę gole na 0:2 i 0:3 były zasługą moich piłkarzy. W 47. minucie mecz się dla nas skończył. Szkoda, że pokazujemy ostatnią tak dużą sinusoidę. Dobrze by było wreszcie zapunktować dwa razy z rzędu i patrzeć na rywali nieco inaczej. Na razie pozostaje nam walka o utrzymanie, a zadanie numer jeden na najbliższe dni do odbudowa mentalna - dodał Tomasz Bekas.

Opiekun gości Włodzimierz Gąsior też nie uniknął kłopotów, bo w trakcie meczu stracił Konrada Stępnia. - Mój piłkarz nabawił się kontuzji przez własną głupotę, bo niepotrzebnie interweniował w niegroźnej sytuacji - stwierdził.

Tarnobrzeżanie mają jednak powody do radości, bo wywieźli ze stolicy Wielkopolski pełną pulę. - Jechaliśmy tu z myślą, że to będzie trudny teren. Oglądałem poprzednie mecze Warty i to wartościowa drużyna. Pierwszy gol ustawił jednak przebieg gry, tuż przed przerwą zdobyliśmy drugiego i dość łatwo udało nam się wywalczyć spokojne prowadzenie. Szkoda tylko niepotrzebnej nerwowości w końcówce, na szczęście gospodarze nie wykorzystali momentu po bramce na 1:3. Myślę, że zwyciężył zespół trochę lepszy - ocenił Gąsior.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!