Pierwszy taki mecz Athletic Bilbao od 28 lat

Początek meczu Athletic Bilbao - UD Las Palmas (5:1) zaczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. Po raz pierwszy od 1989 roku zespół ten zdobył w lidze trzy gole w pierwszych 20 minutach.

Karol Borawski
PAP/EPA / PAP/EPA/MIGUEL TONA
Kibice przybyli na Estadio San Mames nie mogli narzekać na nudę. W pierwszych 18 minutach padły aż cztery gole.

Athletic prowadził po dziewięciu minutach już 2:0 po trafieniach Mikela San Jose i Ikera Muniaina. Kontaktową bramkę zdobył Bigas, ale w 18 minucie gola na 3:1 zdobył Aduriz.

Jak wyliczył serwis OptaJose to pierwszy od 1989 roku mecz drużyny z Bilbao, w której zdobyła trzy gole w pierwszych 20 minutach.

Po przerwie piłkarze Ernesto Valverde kontynuowali strzelanie i ostatecznie wygrali 5:1.

Dzięki piątkowemu zwycięstwu Athletic Bilbao ma 53 punkty i zajmuje obecnie szóste miejsce w Primera Division.

Czy Athletic Bilbao zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach?