Wisła Puławy - Stal Mielec: bezbramkowy remis beniaminków

Wisła Puławy trzykrotnie trafiła do siatki, ale zdaniem sędziego za każdym razem był spalony. Stal Mielec także nie zachwyciła skutecznością i sobotni mecz Nice I ligi zakończył się remisem 0:0.

Paweł Patyra
piłkarze Wisły Puławy Materiały prasowe / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Puławy
Sobotni mecz lepiej rozpoczęła Stal Mielec, która mogła objąć prowadzenie już w 8. minucie, ale Nazara Penkowca wyręczył Piotr Żemło, ofiarną interwencją ratując gospodarzy. Ponad kwadrans później minimalnie celu chybił Piotr Marciniec.

Z czasem do głosu doszła Wisła Puławy i zaczęła zagrażać rywalom. Puławski zespół aż trzykrotnie umieszczał piłkę w bramce Stali w pierwszej połowie, ale za każdym razem w górę wędrowała chorągiewka sędziego asystenta, sygnalizując spalonego. Poza tymi sytuacjami Wisła przed przerwą nie miała zbyt wielu klarownych sytuacji podbramkowych.

Po zmianie stron od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. W 52. minucie Arkadiusz Maksymiuk świetnym podaniem obsłużył Konrada Nowaka, który strzelił wprost w Tomasza Liberę. W odpowiedzi groźnie uderzył Aleksandar Kolew i kapitalną interwencją popisał się Penkowec.

Walcząca o utrzymanie w Nice I lidze Wisła nie była usatysfakcjonowana bezbramkowym wynikiem, więc trener Adam Buczek w 68. minucie posłał do boju napastnika Mariusza Idzika. Plany gospodarzy szybko jednak wzięły w łeb, gdyż młody zawodnik nabawił się kontuzji i już po dziewięciu minutach opuścił murawę.

Akcjom gospodarzy brakowało dokładności, przez co trudno im było poważnie zagrozić Stali. Z kolei dla mieleckiej drużyny punkt był niezłą zdobyczą, więc nie zamierzała ona grać w otwarte karty. Do ostatniego gwizdka wynik nie uległ zmianie, a rezultat 0:0 sprawił, że Wisła ma już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Natomiast Stal umocniła się w środku tabeli.

Wisła Puławy - Stal Mielec 0:0

Wisła: Penkowec - Sedlewski, Żemło, Poznański, Litwiniuk, Smektała, Maksymiuk, Popiołek, Pożak, Patejuk, Nowak (68' Idzik (77' Kolehmainen).

Stal: Libera - Sadzawicki, Kiercz, Milekić, Getinger, Marciniec (84' Górka), Sobczak, Panajotow, Sulewski (73' Głowacki), Drzazga (88' Radulj), Kolew.

Żółte kartki: Nowak, Sedlewski (Wisła) oraz Marciniec, Milekić, Panajotow (Stal).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).

Widzów: 1110.