Niemcy - San Marino: tradycyjna rzeź niewiniątek

Reprezentacja Niemiec nie miała żadnych problemów z ograniem San Marino (7:0) w meczu grupy C eliminacji do mistrzostw świata. Hat-trickiem popisał się Sandro Wagner.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA
Niemcy nie zagrali w najsilniejszym składzie. Próżno było szukać w podstawowym zestawieniu, czy nawet na rezerwie, takich gwiazd jak: Mats Hummels, Jerome Boateng czy Thomas Mueller.

Joachim Loew nie musiał jednak obawiać się o wynik, ponieważ Niemcy podejmowali słabiutkie San Marino. Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili aż 4:0.

Strzelanie rozpoczął Julian Draxler, ale później sprawę w swoje ręce wziął Sandro Wagner, który rozgrywając drugi mecz w kadrze, dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Pięć minut przed końcem meczu dołożył trzecie trafienie. Warto dodać, że Wagner w tym roku skończy 30 lat.

W drugiej odsłonie Niemcy zdobyli w sumie trzy bramki i rozgromili rywali 7:0, grając tak naprawdę w mocno rezerwowym składzie.

W tabeli grupy C Niemcy mają komplet punktów - 18. Strzelili 27 goli i stracili zaledwie jednego. Mają 5 "oczek" przewagi nad drugą Irlandią Północną. San Marino nie ma punktu, tylko jedną zdobytą bramkę i 30 straconych.

Niemcy - San Marino 7:0 (4:0)
1:0 - Julian Draxler 11'
2:0 - Sandro Wagner 16'
3:0 - Sandro Wagner 29'
4:0 - Amin Younes 38'
5:0 - Shkodran Mustafi 47'
6:0 - Julian Brandt 72'
7:0 - Sandro Wagner 85'

Czy Niemcy wygrają wszystkie mecze w eliminacjach?