Serie A: gol Mariusza Stępińskiego w debiucie. Immobile gra jak natchniony

Mariusz Stępiński trafił do bramki w debiucie w barwach Chievo Werona. Inter zapewnił sobie zwycięstwo w 87. minucie. Ciro Immobile strzelił dwa gole, a przy trzecim asystował w wygranym przez Lazio 3:0 spotkaniu z Hellas Werona.

Radość piłkarzy Chievo Werona PAP/EPA / FABIO MURRU / Radość piłkarzy Chievo Werona
Mariusz Stępiński był ostatnim zmiennikiem. Na boisko wszedł zamiast Manuela Pucciarellego, a od trenera dostał sześć minut plus kilka doliczonych na pokazanie się. To wystarczyło młodemu napastnikowi na trafienie do bramki. Stępiński przymierzył w 93. minucie w sam narożnik z linii pola karnego. Mecz na ławce rezerwowych przesiedział Paweł Jaroszyński. Drużyna Polaków wygrała 2:0 z Cagliari Calcio i przesunęła się do górnej połowy tabeli.

Inter Mediolan stracił w poprzednim meczu z Bologna FC pierwsze punkty w sezonie. Po remisie 1:1 trener Luciano Spalletti zareagował dwiema zmianami. Przeciwko Genoa CFC na lewej stronie defensywy zagrał Dalbert zamiast Yuto Nagatomo, natomiast miejsce w środku pola zajął Marcelo Brozović kosztem Joao Mario.

Po roszadach nie było widać diametralnej różnicy w grze Interu. Pierwsza połowa nie spełniła oczekiwań, które zwiększyły się po czterech zwycięstwach na otwarcie sezonu. Sytuacje podbramkowe mieli Ivan Perisić oraz Marcelo Brozović. Obaj nie zakończyli swojej akcji strzałem jednocześnie mocnym i celnym.

Po przerwie ekipa z Genui była aktywniejsza. Zobaczyła, że Inter atakuje w ślimaczym tempie i nie stanie się nic groźnego, kiedy wbiegnie się większą liczbą zawodników na jego połowę. Przyjezdni byli blisko gola, później remisu, mimo to musieli pogodzić się z porażką. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 87. minucie nie upilnowali Danilo D'Ambrosio, który strzelił gola na 1:0 dla Interu.

Simone Inzaghi, trener Lazio Rzym, miał o czym myśleć w ostatnich dniach. Od początku sezonu wypadło mu z powodu kontuzji czterech obrońców, z czego w środę trzech. Na mecz z Hellas Werona wystawił Patrica, Luiza Felipe oraz Stefana Radu. Tylko Rumun grywał w poprzednich kolejkach w defensywie. Pozostali piłkarze zostali zmobilizowani awaryjnie.

Szczęście w nieszczęściu, że rzymianie spotkali się z beniaminkiem, który po awansie strzelił tylko jednego gola w Serie A. Pożary w obronie były rzadkie, a z przodu Lazio ma niezawodnego Ciro Immobile. Reprezentant Włoch doprowadził do wyniku 2:0 w pierwszej połowie. W klasyfikacji strzelców Immobile jest wiceliderem i ma dwa gole na koncie mniej niż Paulo Dybala.

Immobile został w niedzielę liderem klasyfikacji kanadyjskiej. Do ośmiu goli dołożył trzecią asystę. Po podaniu napastnika swoją pierwszą bramkę we Włoszech zdobył Adam Marusić.