Ligue 1: PSG wygrało po bramce w doliczonym czasie. Gol-marzenie Jeannota

PSG pokonało w meczu wyjazdowym Dijon 2:1. Gospodarze do stanu 1:1 doprowadzili w 87. minucie po fantastycznym uderzeniu z dystansu. Ostatnie słowo należało jednak do paryżan.

Michał Piegza
piłkarze PSG PAP/EPA / EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: piłkarze PSG
Lider Ligue 1 PSG do meczu z walczącym o utrzymanie Dijon przystępował ze świadomością porażki Monaco w piątek. Niespodziewanie w pierwszej części lepiej prezentowali się gospodarze. Goście długo zwlekali z wrzuceniem wyższego przełożenia.

W 31. minucie Jordan Marie zamykał akcję, ale jego strzał w kierunku dalszego słupka był niecelny. Z kolei sześć minut później Kwon Chang-Hoon uderzył sprzed pola karnego, dobrze interweniował Alphonse Areola. Chwilę przed przerwą gola mogli zdobyć przyjezdni. Z rzutu wolnego w słupek trafił Dani Alves.

Po przerwie żwawiej na boisku zaczęli poruszać się paryżanie. Goście stworzyli sobie kilka świetnych okazji. Co najmniej trzy szanse zmarnował Kylian Mbappe Lottin, w bramce Dijon kapitalnie interweniował Baptiste Reynet.

Miejscowi w końcu skapitulowali. W 70. minucie strzał Neymara odbił bramkarz, ale dobitki Thomasa Meuniera nie był w stanie wybronić. Reynetowi w tej sytuacji nie pomogli obrońcy. Wydawało się, że po objęciu prowadzenia PSG ma mecz pod kontrolą. Tak było do 87. minuty. Wówczas po kontrze piłka 30 metrów przed bramką trafiła pod nogi Benjamina Jeannota, a ten fantastycznie huknął lewą nogą. Areola nawet nie drgnął.

Do niespodzianki jednak nie doszło. Jedna z ostatnich akcji PSG zakończyła się drugim golem. W polu karnym z futbolówką ruszył Mbappe, podał wzdłuż piątego metra. Do piłki doszedł Meunier i płaskim ustalił wynik. Piłkę starał się zatrzymać obrońca na spółkę z bramkarzem, ale ta przekroczyła linię. Gospodarze nie mieli już czasu na odpowiedź.

Dijon FCO - Paris Saint-Germain 1:2 (0:0)
0:1 - Meunier 70'
1:1 - Jeannot 87'
1:2 - Meunier 90+2'

Dijon: Baptiste Reynet - Cedric Varrault, Papy Djilobodji, Oussama Haddadi, Valentin Rosier, Romain Amalfitano, Jordan Marie (81' Florent Balmont), Naim Sliti (72' Wesley Said), Kwon Chang-Hoon (73' Frederic Sammaritano), Xeka, Benjamin Jeannot.

PSG: Alphonse Areola - Dani Alves, Yuri Berchiche, Thomas Meunier, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Angel di Maria (77' Lucas Moura), Julian Draxler (73' Giovani Lo Celso), Adrien Rabiot, Neymar, Kylian Mbappe Lottin.

Żółte kartki: Sliti, Rosier, Jeannot (Dijon) oraz Neymar, Mbappe, Alves (PSG).

Sędzia: Jerome Miguelgorry.