Serie A: przełamanie AC Milan. Faworyci bez potknięć

AC Milan przerwał pasmo niepowodzeń i zwyciężył 4:1 z Chievo Werona w 10. kolejce Serie A. Komplet punktów zdobyli również inni uczestnicy europejskich pucharów Lazio oraz AS Roma.

Nikola Kalinić PAP/EPA / Filippo Venezia / Na zdjęciu: Nikola Kalinić
AC Milan zagrał pierwszy mecz poza Mediolanem po porażce w derbach oraz remisach z AEK-iem Ateny i Genoa CFC. Krytykowana drużyna Vincenzo Montelli wylądowała w dolnej połowie tabeli i sytuację mogła poprawić tylko pokonując Chievo Werona. Na ławce gospodarzy był do 56. minuty Mariusz Stępiński, a Paweł Jaroszyński wypadł z ich kadry meczowej.

Milan wykonał swoje zadanie. Jego ofensywa wyglądała lepiej niż w poprzednich pojedynkach, czego efektem było trafienie Suso. Przed przerwą Bostjan Cesar wpakował jeszcze futbolówkę do własnej bramki i Rossoneri mieli bezpieczną przewagę 2:0. Po zmianie stron powiększyli ją do stanu 4:1.

Lazio wyłącznie zwycięża na wyjazdach od początku sezonu czy to w Serie A, czy to w Lidze Europy. Z wygraniem 2:1 spotkania z Bologna FC również nie miało dużego problemu. Podtrzymało w ten sposób trwającą od ośmiu lat serię bez porażki w Bolonii. Do wyniku 2:0 doprowadzili Sergej Milinković-Savić oraz Senad Lulić. Mina kapitana Lazio zrzedła po przerwie, kiedy podgrzał temperaturę widowiska golem samobójczym.

Pod nieobecność Lazio w wiecznym mieście zagrała AS Roma, której obowiązkiem było pokonanie FC Crotone. Tak jak inne kluby z czołówki Giallorossi zdobyli trzy punkty i na górze tabeli nie doszło do zmian w 10. kolejce. Łukasz Skorupski wciąż przegrywa rywalizację o miejsce w bramce Romy z Alissonem.

Bartłomiej Drągowski zobaczył wygrany przez ACF Fiorentina 3:0 mecz z Torino FC z ławki rezerwowych. Nie zagrał również Paweł Bochniewicz w spotkaniu Udinese Calcio z US Sassuolo. Drużyna Polaka zwyciężyła 1:0.