Ligue 1: olśniewający di Maria, magiczny Neymar. Istna rzeź na Parc des Princes

Bezlitosne Paris Saint-Germain na własnym stadionie zmiażdżyło Dijon FCO. Lider rozbił zespół środka tabeli aż 8:0. Fantastyczne spotkanie rozegrali Neymar i Angel di Maria.

Dominik Polesiński
Neymar PAP/EPA / PAP/EPA/IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Neymar
- Nawet gdybyśmy biegali szybciej, nic by to nie dało. Oni są nieuchwytni - mówił w przerwie zrezygnowany obrońca Valentin Rosier. On i jego koledzy na Parc des Princes w Paryżu nie mieli absolutnie nic "do gadania", szybko stracili gole i walczyli tylko o jak najmniejsze rozmiary porażki. Nie udało się, bowiem skończyło się pogromem.

Strzelanie już w 4. minucie rozpoczął Angel di Maria. Argentyńczyk, który w tym sezonie raczej zawodzi, niż zachwyca, popisał się technicznym strzałem z 17 metrów. Kopnął tak, że piłka oddalała się od bramkarza i wpadła idealnie przy słupku. Baptiste Reynet nie podjął nawet próby obrony. Minął kwadrans, a gospodarze prowadzili już 2:0. Piłkę na własnej połowie stracił Jordan Marie. Kilka szybkich podań, strzał "podcinką" Neymara i z metra ponownie trafił di Maria. Pomocnik widział, że uderzenie kolegi minie bramkę i przytomnie dobił.

Kolejne ciosy zadali Edinson Cavani i Neymar. Urugwajczyk skorzystał z precyzyjnej centry di Marii i skutecznie dostawił głowę, zaś Brazylijczyk wywalczył rzut wolny 19 metrów przed bramką gości i sam zamienił go na gola. Po technicznym strzale nad murem Reynet stał jak zaczarowany i tylko z uznaniem pokiwał głową. Strzelec zdjął rękawiczkę, położył ją na czoło i odtańczył taniec radości.

W drugiej połowie najgorsza defensywa ligi traciła kolejne gole. Magię na boisku fundował wszystkim Neymar. Każdy jego kontakt z piłką pachniał trafieniem. Łącznie strzelił cztery gole, dorzucając jeszcze dwie asysty. Ozdobą spotkania był rajd przy bramce na 6:0, gdzie byłego piłkarza FC Barcelony bezskutecznie próbowało zatrzymać aż 6 rywali!

Dla Paris Saint-Germain było to najwyższe zwycięstwo w sezonie, a defensywa Dijon FCO po środowym meczu ma na koncie aż 42 stracone gole.

Paris Saint-Germain - Dijon FCO 8:0 (4:0)
1:0 - Angel di Maria 4'
2:0 - Angel di Maria 15'
3:0 - Edinson Cavani 21'
4:0 - Neymar 42'
5:0 - Neymar 57'
6:0 - Neymar 73'
7:0 - Kylian Mbappe Lottin 77'
8:0 - Neymar (k.) 82'

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Thomas Meunier, Thiago Silva, Presnel Kimpembe, Yuri Berchiche, Marco Verratti (61' Christopher Nkunku), Giovani Lo Celso (79' Adrien Rabiot), Julian Draxler, Angel di Maria (68' Kylian Mbappe Lottin), Neymar, Edinson Cavani.

Dijon FCO: Baptiste Reynet - Fouad Chafik, Cedric Yambere, Cedric Varrault (46' Oussama Haddadi), Valentin Rosier, Jordan Marie, Xeka, Chang-Hoon Kwon, Mehdi Abeid (62' Eden Massouema), Wesley Said, Benjamin Jeannot.