Premier League: trwa odrodzenie Manchesteru United. Świetne zmiany trenera

Mecz z Newcastle United był najtrudniejszy dla Manchesteru United pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera. Klub z Old Trafford zwyciężył 2:0 głównie dzięki zmiennikom.

Ander Herrera i Mohamed Diame Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Ander Herrera i Mohamed Diame
Manchester United kontynuuje triumfalny marsz po zmianie menedżera z Jose Mourinho na Ole Gunnara Solskjaera. W czterech spotkaniach po rewolucji drużyna zdobyła komplet 12 punktów, strzeliła 14 goli, a straciła tylko trzy bramki. Przemiana jest spektakularna, nawet biorąc pod uwagę niskie notowania przeciwników zespołu Solskjaera.

Piłkarze Manchesteru United wzięli futbolówkę w swoje posiadanie i starali się metodycznie rozmontować defensywę Newcastle United. Gospodarze ustawieniu pięcioma obrońcami w linii radzili sobie z atakami Marcusa Rashforda i jego pomocników. Niebezpiecznych strzałów zawodników z Manchesteru było niewiele. W pierwszej połowie Martin Dubravka wysilił się głównie po uderzeniu Rashforda z rzutu wolnego.

Najgroźniejszy dla Davida de Gei był Christian Atsu. Skrzydłowy przydawał się Newcastle United w kontratakach. Dwukrotnie sprawdził on czujność Hiszpana płaskim strzałem. Miał też szansę na trzecie uderzenie, jednak tym razem blisko Ghańczyka był Victor Lindelof i uniemożliwił zmianę wyniku przed przerwą.

W drugiej połowie gra faworyta nie nabrała rumieńców. Nadal męczył się w ataku pozycyjnym, a pojedyncze, szybsze zrywy nie robiły krzywdy przeciwnikom. Brakowało w tym spotkaniu niekonwencjonalnych zagrań Paula Pogby i Anthony'ego Martiala.

Po godzinie świetnymi zmianami zareagował Solskjaer. Norweg wprowadził z ławki rezerwowych na boisko Alexisa Sancheza i Romelu Lukaku. Postawienie na reprezentanta Belgii było strzałem w dziesiątkę. Już pierwszy kontakt z piłką Lukaku skończył się golem na 1:0 w 64. minucie. Napastnik znalazł się we właściwym miejscu oraz czasie po wstrzeleniu z rzutu wolnego i wpakował futbolówkę z bliska do siatki po złej interwencji Dubravki.

Także drugi zmiennik Alexis Sanchez wykazał się. W 80. minucie Chilijczyk asystował przy golu na 2:0 Marcusa Rashforda. Młodzian miał po tym podaniu nadspodziewanie dużo miejsca i pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam.

Po dwóch nieudanych wyprawach do Newcastle piłkarze Manchesteru United odnieśli dość wymęczone, ale zasłużone zwycięstwo na ostatnio nieszczęśliwym stadionie.

Łukasz Fabiański zagrał 90 minut w zremisowanym 2:2 meczu West Hamu United z Brighton and Hove Albion. Wszystkie bramki padły między 56. a 68. minutą. Jeszcze bardziej szalony był fragment między 27. a 40. minutą spotkania AFC Bournemouth z Watford FC. W nim padło pięć goli, a konfrontacja zakończyła się remisem 3:3. Artur Boruc był na ławce rezerwowych.