Hiszpańskie media o El Clasico. "Finał Pucharu Króla na Bernabeu"

Drużyny FC Barcelona i Real zremisowały w pierwszym meczu Pucharu Króla (1:1). Losy awansu do finału rozstrzygną się w Madrycie. "Takiego scenariusza nie chciał Florentino Perez" - piszą hiszpańscy dziennikarze.

Jakub Artych
piłkarze FC Barcelona i Realu Madryt Getty Images / Angel Martinez / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona i Realu Madryt
Pierwsze El Clasico w 2019 roku bez rozstrzygnięcia. W środowym spotkaniu Pucharu Króla szybko na prowadzenie wyszedł Real Madryt. Bramkę dla Królewskich zdobył Lucas Vazquez, który wykorzystał precyzyjne podanie Karima Benzemy. Wyrównującego gola po przerwie zdobył Malcom.

Hiszpańska prasa szeroko opisuje starcie Barcelony z Realem. "To sprawiedliwy remis" - informuje dziennik "Marca". Dziennikarze gazety zwrócili także uwagę na występ Viniciusa Juniora. "Jest bardzo szybki, ale także elektryczny, podejmował złe wybory" - czytamy. Brazylijczyk miał spore problemy szczególnie w pierwszej połowie, w której Los Blancos zdominowali Barcelonę.

"Barcelona była na łasce Realu" - pisze z kolei "AS". Real Madryt zdominował pierwszą połowę, lecz nie postawił kropki nad "i". "Wielkie problemy miał Marcelo i to po jego stronie boiska padła bramka dla gospodarzy" - dodaje gazeta. Lewy obrońca nie wykorzystał swojej szansy i kolejny mecz prawdopodobnie rozpocznie na ławce rezerwowych.

Katalońskie media podkreślają z kolei bardzo dobry mecz Malcoma, który kosztował 40 mln euro i był odstawiony na boczny tor. W El Clasico wykorzystał swoją szansę.

"W końcu finał Pucharu Króla na Bernabeu" - pisze dziennik "Sport", wbijając szpilkę Realowi Madryt, który w poprzednich latach nie chciał być gospodarzem finału tych rozgrywek. "Dojdzie do spotkania, którego nigdy nie chciał Florentino Perez" - dodaje wspomniane źródło.

Rewanżowe starcie Realu Madryt z Barceloną w Pucharze Króla odbędzie się 27 lutego.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)