Liga Mistrzów 2019. Ćwierćfinały. Znamy pierwsze drużyny

Znamy już połowę wszystkich ćwierćfinalistów tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Ten tydzień przyniósł zaskakujące rozstrzygnięcia.

Maciej Siemiątkowski
piłkarze Manchesteru United Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
Co to był za tydzień w Lidze Mistrzów. W sumie w czterech wtorkowych i środowych meczach padło 13 bramek. Nie zabrakło zwrotów akcji i zaskakujących rozstrzygnięć. W końcu za burtą są już m.in. obrońca trofeum (Real Madryt) i jeden z półfinalistów ostatniej edycji (AS Roma).

Szczególnie ciekawie zakończyły się środowe rewanże. Z nich zwycięsko wyszły ekipy, które przegrały swoje pierwsze spotkania. Manchester United pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera dokonał w Paryżu remontady i wyeliminował Paris Saint-Germain po golu z rzutu karnego strzelonym w doliczonym czasie gry. Z kolei dogrywka była potrzebna w meczu Porto-Roma. Do ćwierćfinału awansowały smoki, które w dwumeczu wygrały 4:3.

Dzień wcześniej świętowali za to piłkarze Ajaksu Amsterdam i Tottenhamu. Holendrzy odrobili straty z pierwszego meczu i na Estadio Santiago Bernabeu zdemolowali Real Madryt 4:1. Koguty skromniej pokonały Borussię Dortmund 1:0 i jedynie dostawiły stempel do swojego awansu.

Wyniki pierwszych meczów 1/8 finału LM:

Borussia Dortmund - Tottenham Hotspur 0:1 -> RELACJA (dwumecz 0:4, awans: Tottenham)

Real Madryt - Ajax Amsterdam 1:3 -> RELACJA (dwumecz 3:4, awans: Ajax)

Paris Saint-Germain - Manchester United 1:3 -> RELACJA (dwumecz 3:3, awans: Manchester United)

FC Porto - AS Roma 3:1 -> RELACJA (dwumecz 4:3, awans: Porto)

W następnym tygodniu kolejne rozstrzygnięcia. Manchester City zagra z Schalke, Juventus z Atletico, Barcelona podejmie Olympique Lyon, a Bayern Monachium zmierzy się z Liverpoolem.

W jaki sposób śledzisz mecze Ligi Mistrzów?