Serie A: Inter Mediolan dopadł Romę i pomógł wrogowi

Inter Mediolan odrobił stratę do Romy i zremisował z nią 1:1. Dzięki temu na czwartym miejscu w tabeli pozostał AC Milan.

Danilo D'Ambrosio (z prawej) PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Danilo D'Ambrosio (z prawej)
Najbardziej efektowną i skuteczną akcję w pierwszej połowie przeprowadził Stephan El Shaarawy. Ustawiony na lewym skrzydle zbiegł przed pole karne i perfekcyjnie przymierzył w narożnik bramki Samira Handanovicia. To była popisowa szarża "Faraona" i od 14. minuty AS Roma prowadziła w Mediolanie 1:0. To El Shaarawy, a nie asystujący Edin Dzeko, jest najlepszym strzelcem stołecznego zespołu w sezonie. Sobotnie trafienie było jego 10. ligowym.

Po przeciwnej stronie boiska ważnym zawodnikiem pierwszej połowy był Antonio Mirante. Włoch, który w ostatnich tygodniach uszczelnił defensywę Romy, interweniował po strzale Lautaro Martineza. Argentyńczykowi nie udało się pokonać Mirante po dośrodkowaniu Matteo Politano i Inter nie zdobył gola przed przerwą.

Po poprzednim, bezbarwnym występie w meczu z Frosinone Calcio usiadł na ławce rezerwowych Mauro Icardi. Pozycja Argentyńczyka w zespole z Mediolanu jest coraz gorsza. Ten sezon nie jest udany również w wykonaniu Edina Dzeko, ale akurat w sobotę Bośniak wydatnie pomagał drużynie, utrzymywał się przy piłce, prowokował faule.

AS Roma cofnęła się po powrocie z szatni i czekała na ruch zmuszonych do ataku pozycyjnego Nerazzurrich. W 54. minucie wszedł na boisko Mauro Icardi za Radję Nainggolana. Nie minęło dużo czasu od wprowadzenia króla strzelców ligi włoskiej i Inter wyrównał. Argentyńczyk ściągnął obrońców do środka, a za ich plecami przyczaił się i główkował na 1:1 Ivan Perisić po wrzutce Danilo D'Ambrosio.

Drużynom zostało jeszcze trochę czasu na rozstrzygnięcie meczu. Dobrą szansę miał Lautaro Martinez, ale strzelił za mocno zamiast pomyśleć o precyzyjnym wykończeniu. Już w 90. minucie Aleksandar Kolarov nie pokonał uderzeniem Samira Handanovicia, więc nikomu nie udało się zmienić kompromisowego wyniku. W efekcie podziału punktów na miejscach premiowanych awansem do europejskich pucharów nie doszło do rewolucyjnych zmian.

Inter Mediolan - AS Roma 1:1 (0:1)
0:1 - Stephan El Shaarawy 14'
1:1 - Ivan Perisić 61'

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Stefan de Vrij, Milan Skriniar, Kwadwo Asamoah - Borja Valero, Matias Vecino - Matteo Politano (84' Keita Balde Diao), Radja Nainggolan (54' Mauro Icardi), Ivan Perisić - Lautaro Martinez (79' Joao Mario)

Roma: Antonio Mirante - Alessandro Florenzi, Kostas Manolas, Federico Fazio, Aleksandar Kolarov - Bryan Cristante, Steven N'Zonzi - Cengiz Under (46' Nicolo Zaniolo), Lorenzo Pellegrini (81' Justin Kluivert), Stephan El Shaarawy - Edin Dzeko

Żółte kartki: Vecino (Inter) oraz Cristante, Zaniolo (Roma)

Sędzia: Marco Guida