Bundesliga. Łukasz Piszczek wspomina swoją najpiękniejszą bramkę. "To miało być dośrodkowanie..." (wideo)

- To miało być dośrodkowanie, a wyszła bardzo ładna bramka - tak Łukasz Piszczek wspomina najładniejszego gola w Bundeslidze w swoim wykonaniu. Mowa o trafieniu sprzed siedmiu lat, w meczu przeciwko Schalke 04 Gelsenkirchen.

Dawid Borek
Dawid Borek
Łukasz Piszczek Getty Images / Koepsel/Bongarts / Na zdjęciu: Łukasz Piszczek
14 kwietnia 2012 roku, 140. Derby Zagłębia Ruhry, Schalke 04 Gelsenkirchen po trafieniu Jeffersona Farfana w 9. minucie wyszło na prowadzenie (1:0). Osiem minut później do piłki w polu karnym rywala dopadł Łukasz Piszczek, oddając strzał z ostrego kąta.

- Co za niesamowity strzał! - ekscytował się relacjonujący popis reprezentanta Polski angielski komentator. Właśnie tę bramkę wspomniał Łukasz Piszczek, gdy został zapytany o swojego najładniejszego gola w Bundeslidze.

- To miało być dośrodkowanie, a wyszła bardzo ładna bramka. Nie można sobie wymarzyć nic lepszego w derbach - mówi Łukasz Piszczek.

Borussia Dortmund wygrała tamten mecz 2:1 (relacja TUTAJ), a cały sezon 2011/2012 zakończyła mistrzostwem Niemiec.

Kolejne Derby Zagłębia Ruhry odbędą się w sobotę. Początek meczu Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen zaplanowano na godzinę 15:30. Łukasz Piszczek w tym spotkaniu nie zagra. Po ostatniej kontuzji Polak nie jest jeszcze gotowy do gry (czytaj więcej TUTAJ).