WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Losowanie Ligi Mistrzów: Piast Gliwice poznał kolejnego potencjalnego rywala

Linfield FC lub Rosenborg Trondheim będzie przeciwnikiem Piasta Gliwice, jeśli drużyna Waldemara Fornalika przejdzie I rundę eliminacyjną Ligi Mistrzów.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Newspix / TOMASZ WANTULA / Na zdjęciu: piłkarze Piasta Gliwice

Losowanie par II rundy odbyło się jeszcze przed rozegraniem I, dlatego awans oznaczałby dla mistrza Polski przejęcie rozstawienia BATE Borysów (to rywal na starcie zmagań o fazę grupową).

Gliwiczanie znów jednak nie mieli szczęścia, bo choć mogli wpaść na mocne Maccabi Tel Awiw, to prawdopodobna batalia z Rosenborgiem Trondheim (Norwegowie są zdecydowanym faworytem starcia z mistrzem Irlandii Północnej) też stanowi spore wyzwanie.

->DAC Dunajska Streda. Słowacy, którzy wyprzedzili Cracovię

Gdyby fortuna była przy Piaście, jego potencjalnym rywalem mógłby być zwycięzca któregoś z trzech innych dwumeczów: Dundalk FC (Irlandia) - Riga FC (Łotwa), Football 1991 Dudelange (Luksemburg) - Valletta FC (Malta) lub New Saints FC (Walia) - triumfator rundy wstępnej (mistrz Andory FC Santa Coloma, Gibraltaru Lincoln Red Imps, Kosowa Feronikeli Drenas lub San Marino SP Tre Penne).

Jeśli mistrz Polski przegra w I rundzie z BATE, wówczas "spadnie" do ścieżki mistrzowskiej Ligi Europy. Tam jego ewentualnym przeciwnikiem będzie przegrany z pary Dundalk FC - Riga FC.

->AC Milan doszedł do porozumienia z UEFA. Ma nie zagrać w Lidze Europy

II runda eliminacyjna Ligi Mistrzów (ścieżka mistrzowska):

FK Astana (Kazachstan) / CFR Cluj (Rumunia) - Maccabi Tel Awiw (Izrael)

BATE Borysów (Białoruś) / Piast Gliwice (Polska) - Linfield FC (Irlandia Północna) / Rosenborg Trondheim (Norwegia)

New Saints FC (Walia) / zwycięzca rundy wstępnej (mistrz Andory FC Santa Coloma, Gibraltaru Lincoln Red Imps, Kosowa Feronikeli Drenas lub San Marino SP Tre Penne) - FC Kopenhaga (Dania)

Ferencvarosi TC (Węgry) / Ludogorec Razgrad (Bułgaria) - Football 1991 Dudelange (Luksemburg) / Valletta FC (Malta)

Dundalk FC (Irlandia) / Riga FC (Łotwa) - Partizani Tirana (Albania) / Karabach Agdam (Azerbejdżan)

Sheriff Tyraspol (Mołdawia) / Saburtalo Tbilisi (Gruzja) - Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)

Celtic Glasgow (Szkocja) / FK Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) - Nomme Kalju (Estonia) / Skendija Tetowo (Macedonia)

Suduva Mariampol (Litwa) / Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) - HJK Helsinki (Finlandia) / HB Torshavn (Wyspy Owcze)

Slovan Bratysława (Słowacja) / Sutjeska Niksić (Czarnogóra) - APOEL Nikozja (Cypr)

Valur Reykjavik (Islandia) / NK Maribor (Słowenia) - Ararat Erywań (Armenia) / AIK Solna (Szwecja)

Gospodarzy pierwszych spotkań wymieniono na pierwszym miejscu.

Pierwsze mecze odbędą się 23 i 24 lipca, rewanże zaplanowano tydzień później.

II runda eliminacyjna Ligi Mistrzów (ścieżka niemistrzowska):

Viktoria Pilzno (Czechy) - Olympiakos Pireus (Grecja)

PSV Eindhoven (Holandia) - FC Basel (Szwajcaria)

Gospodarzy pierwszych spotkań wymieniono na pierwszym miejscu.

Pierwsze mecze odbędą się 23 i 24 lipca, rewanże zaplanowano tydzień później.

II runda eliminacyjna Ligi Europy (ścieżka mistrzowska):

Udział biorą przegrani z par I rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów.

SP Tre Penne (San Marino) / FC Santa Coloma (Andora) - Suduva Mariampol (Litwa) / Crvena Zvezda Belgrad (Serbia)

BATE Borysów (Białoruś) / Piast Gliwice (Polska) - Dundalk FC (Irlandia) / Riga FC (Łotwa)

Partizani Tirana (Albania) / Karabach Agdam (Azerbejdżan) - Sheriff Tyraspol (Mołdawia) / Saburtalo Tbilisi (Gruzja)

Ararat Erywań (Armenia) / AIK Solna (Szwecja) - Feronikeli Drenas (Kosowo) / Lincoln Red Imps (Gibraltar)

Valur Reykjavik (Islandia) / NK Maribor (Słowenia) - Ferencvarosi TC (Węgry) / Ludogorec Razgrad (Bułgaria)

Slovan Bratysława (Słowacja) / Sutjeska Niksić (Czarnogóra) - New Saints FC (Walia) / zwycięzca rundy wstępnej (mistrz Andory FC Santa Coloma, Gibraltaru Lincoln Red Imps, Kosowa Feronikeli Drenas lub San Marino SP Tre Penne)

SP Tre Penne (San Marino) / FC Santa Coloma (Andora) / Feronikeli Drenas (Kosowo) / Lincoln Red Imps (Gibraltar) - FK Astana (Kazachstan) / CFR Cluj (Rumunia)

HJK Helsinki (Finlandia) / HB Torshavn (Wyspy Owcze) - Linfield FC (Irlandia Północna) / Rosenborg Trondheim (Norwegia)

Nomme Kalju (Estonia) / Skendija Tetowo (Macedonia) - Football 1991 Dudelange (Luksemburg) / Valletta FC (Malta)

Celtic Glasgow (Szkocja) / FK Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) WOLNY LOS

Gospodarzy pierwszych spotkań wymieniono na pierwszym miejscu.

Pierwsze mecze odbędą się 25 lipca, rewanże zaplanowano tydzień później.

ZOBACZ WIDEO Euro U-21. Świetny mecz Żurkowskiego i Szymańskiego. "W przyszłości mogą być liderami pierwszej reprezentacji"

Czy Piast awansuje do II rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • Marianek07 0
    Przecież gratulowałem :) Nie mam nic do Piasta, życzę sukcesów. Mecz się zaczyna. Zaraz znowu zacznie się jatka w internecie.
    kolo111 skoro Legia dostała baty od Piasta to i tak jest nieźle
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • kolo111 0
    a Legią która dostała BATY od Piasta byłoby inaczej?
    -Oski1916- No to Linfield FC lub Rosenborg Trondheim będzie grało z BATE Borysów.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • kolo111 0
    skoro Legia dostała baty od Piasta to i tak jest nieźle
    Marianek07 Życzę sukcesów i będę Piastowi kibicował jak i innym polskim drużynom w pucharach. Nie rozpędzałbym się jednak , historia uczy, że BATE może być mało wyrozumiałe i pewnie tak będzie.
    [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×