Puchar Narodów Afryki 2019: Senegal pierwszym półfinalistą

Bez niespodzianki w pierwszym ćwierćfinale Pucharu Narodów Afryki 2019. Senegal pokonał Benin 1:0, a decydującego gola zdobył Idrissa Gueye.

Szymon Mierzyński
piłkarze reprezentacji Senegalu Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Senegalu
Faworyt nie miał łatwej przeprawy, a przy stanie 0:0 kilka razy dopisało mu szczęście. Najlepsze okazje dla rywali zmarnował Mickael Pote, który najpierw minimalnie chybił po rzucie wolnym, a potem w doskonałej sytuacji uderzył zbyt lekko i piłkę złapał Alfred Gomis.

Senegalczycy dopięli swego w 69. minucie. Olbrzymi udział przy golu miał Sadio Mane, który podał krótko do wychodzącego na czystą pozycję Idrissy Gueye'a, a zawodnik Evertonu pokonał Saturnina Allagbe precyzyjnym strzałem przy słupku.

->Sparing: Lech Poznań pewnie wygrał z Vitesse Arnhem, pierwszy gol Djordje Crnomarkovicia

Reprezentanci Beninu nic już nie wskórali, a od 83. minuty grali w dziesiątkę po tym jak Olivier Verdon ściągnął do parteru strzelca gola, który mógł wyjść sam na sam z bramkarzem.

Drużyna Aliou Cisse wygrała 1:0 i awansowała do półfinału, w którym zmierzy się z lepszym z pary Madagaskar - Tunezja.