The Championship: remis Leeds United po kuriozalnym golu, asysta Mateusza Klicha

W spotkaniu 2. kolejki The Championship Leeds United zremisowało z Nottingham Forest 1:1. Gospodarze przeważali przez większość meczu, a gola stracili w kuriozalnych okolicznościach. Grał Mateusz Klich, który zaliczył asystę.

Łukasz Witczyk
Mateusz Klich i piłkarze Leeds United Getty Images / George Wood / Na zdjęciu: Mateusz Klich i piłkarze Leeds United
Od pierwszego gwizdka dużą przewagę mieli gospodarze, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i stwarzali sytuacje pod bramką przeciwnika. Brakowało im jednak skuteczności i pomysłu na zakończenie akcji. Nottingham Forest nie było w stanie oddać żadnego groźnego strzału na bramkę Francisco Casilli.

Swoją przewagę Leeds United udokumentowało w 59. minucie. Wtedy Mateusz Klich dograł do Pablo Hernandeza, a ten wygrał pojedynek jeden na jednego z bramkarzem i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Wcześniej dwie okazje do zdobycia gola miał Patrick Bamford, ale najpierw trafił w poprzeczkę, a później minimalnie spudłował.

Po zdobyciu gola Leeds United nieco zwolniło tempo gry, a do głosu zaczęli dochodzić goście. W 77. minucie Nottingham Forest miało sporo szczęścia. W zamieszaniu w polu karnym piłka odbiła się od barku Lewisa Grabbana i wpadła do siatki. W tak kuriozalnych okolicznościach przyjezdni doprowadzili do wyrównania.

Klich na boisku spędził 80 minut. Zmienił go Helder Costa. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Mateusz Bogusz, a dla Kamila Miazka zabrakło miejsca w meczowej osiemnastce.

Leeds United - Nottingham Forest 1:1 (0:0)
1:0 - Pablo Hernandez 59'
1:1 - Lewis Grabban 77'