Były trener Legii Warszawa stracił pracę. Romeo Jozak zwolniony z reprezentacji Kuwejtu

Romeo Jozak, były szkoleniowiec Legii Warszawa, nie jest już selekcjonerem reprezentacji Kuwejtu. Stracił pracę po porażce z Australią (0:3) w meczu eliminacji strefy AFC do mistrzostw świata 2022.

Dawid Borek
Dawid Borek
Romeo Jozak Agencja Gazeta / Jakub Porzycki / Na zdjęciu: Romeo Jozak
"Komitet Techniczny Federacji Piłkarskiej Kuwejtu zalecił zarządowi federacji odwołanie trenera pierwszej reprezentacji Kuwejtu. Romeo Jozak został zwolniony ze stanowiska w środę wieczorem" - poinformowała federacja w Kuwejcie.

Ciekawe jest to, że mecz z Australią, który reprezentacja Kuwejtu przegrała 0:3, był spotkaniem dopiero 2. kolejki drugiej rundy eliminacji do MŚ 2022, po którym Kuwejtczycy nadal są liderem grupy B. W pierwszej kolejce Kuwejt ograł Nepal 7:0.

Niewykluczone, że o zwolnieniu Romeo Jozaka zadecydowały względy pozasportowe. Były już selekcjoner reprezentacji Kuwejtu po porażce z Australią wbił szpilę w zatrudniającą go federację.

- Nie mamy boiska do treningu. Mamy boisko, ale to nie jest boisko, tylko łąka. Wiecie, co to jest łąką? - pytał chorwacki trener na konferencji prasowej. Niespełna dobę później stracił pracę.

Romeo Jozak był selekcjonerem reprezentacji Kuwejtu od lipca 2018 roku. Podpisał wówczas dwuletnią umowę, nie dotrwał jednak do końca kontraktu.

W sumie poprowadził reprezentację Kuwejtu w 11 meczach (z towarzyskimi włącznie), notując w nich bilans trzech zwycięstw, trzech remisów i pięciu porażek.

Natomiast w Legii Warszawa Chorwat pracował od 13 września 2017 roku do 15 kwietnia 2018 roku. W 23 rozegranych za jego kadencji ligowych meczach stołeczna drużyna zdobyła 41 punktów.

"Druga połowa". Carlitos pożegnał się z Legią. "Nie wszystkich da się zmusić do zmiany zachowań"
Dariusz Mioduski dalej wiceprezesem ECA. Prezes Legii Warszawa wśród właścicieli największych klubów Europy

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)