The Championship: kolejna porażka zespołu Kamila Grabary. Polak przepuścił cztery gole

Huddersfield wciąż na dnie The Championship. Zespół, w którym występuje Kamil Grabara, dwukrotnie prowadził w meczu wyjazdowym z West Bromwich, ale spotkanie przegrał 2:4.

Michał Piegza
Kamil Grabara Getty Images / William Early / Na zdjęciu: Kamil Grabara
Spadkowicz z Premier League Huddersfield wciąż nie potrafi się pozbierać po degradacji. Zespół z Kamilem Grabarą w bramce bez punktów wrócił z wyjazdowej potyczki z West Bromwich Albion.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gości, którzy w 16. minucie objęli prowadzenie. Radość Huddersfield trwała zaledwie przez trzy minuty. Strzałem tuż przy słupku do remisu doprowadził Matt Phillips. Jeszcze przez przerwą przyjezdni ponownie prowadzili.

Po zmianie stron piłkarze West Bromwich ruszyli do ataku, goście niepotrzebnie głęboko cofnęli się. Grabara w kilku sytuacjach uratował swój zespół, w kilku kolejnych miał sporo szczęścia. Raz piłka odbiła się od słupka.

Defensywa gości została złamana w 70. minucie. Wówczas do wyrównania doprowadził Darnell Furlong. Pięć minut później gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Phillips. Wynik gry uderzeniem głową ustalił w 89. minucie Semi Ajayi.

Huddersfield zamyka tabelę ze zdobytym zaledwie punktem. Gospodarze w tabeli awansowali na 4. pozycję i utrzymali miano niepokonanych w lidze.

West Bromwich Albion - Huddersfield Town 4:2 (1:2)
0:1 - O'Brien 16'
1:1 - Phillips 19'
1:2 - Grant 36'
2:2 - Furlong 70'
3:2 - Phillips 75'
4:2 - Ajayi 89'

Huddersfield utrzyma się w The Championship?