Serie A: stara gwardia Lazio wypunktowała Parmę. Czwarty gol Ciro Immobile

Parma Calcio 1913 pozostaje wygodnym przeciwnikiem dla Lazio. Na zakończenie 4. kolejki Serie A rzymianie zwyciężyli 2:0.

piłkarze Lazio Rzym PAP/EPA / ANGELO CARCONI / Na zdjęciu: piłkarze Lazio Rzym
Simone Inzaghi wystawił w jedenastce tylko piłkarzy, którzy byli w klubie w poprzednim sezonie. Trener Lazio wolał zobaczyć na boisku Stefana Radu niż Denisa VavroAdama Marusicia niż Manuela Lazzarriego. Na ławce rezerwowych zostali Jony i Bobby Adekanye. "Simo" sięgnął po stare i znane rozwiązania, kiedy jego drużyna musiała wywalczyć punkty po trzech meczach bez zwycięstwa i dwóch porażkach.

Asysta Luisa Alberto i gol Ciro Immobile to właśnie taka specjalność zakładu w Lazio. W 8. minucie reprezentant Włoch dał gospodarzom prowadzenie 1:0. Z czterema trafieniami na koncie Immobile jest wiceliderem klasyfikacji strzelców ligi. Biancocelesti prowadzili, ale to nie dawało spokoju ich kibicom. Przewagę gola mieli również w meczach ze SPAL-em i CFR-em Cluj, a oba przegrali 1:2. Dla komfortu Lazio potrzebowało drugiego trafienia.

Wynik był na styku, ale Parma miała problem z przeprowadzeniem groźnej akcji. Dlatego nie pachniało wyrównaniem. Gospodarze nie musieli, a goście nie potrafili zaatakować. Stan wyczekiwania przerwał Adam Marusić, który w 67. minucie strzelił gola na 2:0. Lazio miało komplet punktów w kieszeni. Piękniejsza niż strzał Czarnogórca był asysta Sergeja Milinkovicia-Savicia, który przerzucił piłkę w pole karne przez dwie formacje.

Lazio wygrało siódmy mecz z rzędu z Parmą. Akurat z tym przeciwnikiem radzi sobie bezbłędnie od lat. Po raz ostatni rzymianie przegrali z zespołem z północy Włoch w 2012 roku. Po niedzielnej wygranej stołeczna drużyna jest piąta w tabeli.

Lazio - Parma Calcio 1913 2:0 (1:0)
1:0 - Ciro Immobile 8'
2:0 - Adam Marusić 67'

Lazio: Thomas Strakosha - Luiz Felipe, Francesco Acerbi, Stefan Radu - Adam Marusić, Sergej Milinković-Savić, Lucas Leiva (74' Marco Parolo), Luis Alberto, Senad Lulić (85' Jony) - Ciro Immobile (63' Felipe Caicedo), Joaquin Correa.

Parma: Luigi Sepe - Matteo Darmian, Simone Iacoponi, Bruno Alves, Giuseppe Pezzella - Hernani, Gaston Brugman (79' Mattia Sprocati), Antonino Barilla - Dejan Kulusevski, Roberto Inglese (85' Andreas Cornelius), Gervinho (75' Yann Karamoh).

Żółte kartki: Leiva (Lazio) oraz Kulusevski, Barilla, Iacoponi (Parma).

Sędzia: Rosario Abisso.