Liga Mistrzów. Jacek Kurski chwali się wynikami oglądalności. Polacy nie zapomnieli o Pawle Fajdku

Telewizja Polska zapewniła kibicom sportowy wieczór. W środę widzowie mogli oglądać mecz Ligi Mistrzów, a w przerwie walkę Pawła Fajdka o złoty medal w mistrzostwach świata w lekkoatletyce Doha 2019.

Robert Czykiel
Na zdjeciu: Jacek Kurski PAP / Marcin Obara / Na zdjeciu: Jacek Kurski
Fani sportu w środowy wieczór nie mieli powodów do narzekań. Kiedy w Europie rozgrywano mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów, to w Doha trwała rywalizacja w lekkoatletycznych mistrzostwach świata. Transmisje z obu tych wydarzeń przeprowadziła Telewizja Polska.

Liga Mistrzów. FC Barcelona - Inter Mediolan. Zryw Messiego i Suareza. FC Barcelona wyrwała trzy punkty >>

Na kanale TVP 1 fani futbolu mogli emocjonować się meczem FC Barcelona - Inter Mediolan (2:1). Z kolei TVP Sport relacjonowało walkę lekkoatletów. Prezes TVP Jacek Kurski pochwalił się wynikami oglądalności.

Zdecydowanie wygrała Liga Mistrzów, która w szczytowym momencie przyciągnęła prawie 3 mln widzów. W przerwie meczu jednak wiele osób przełączyło na TVP Sport, gdzie mogliśmy zobaczyć walkę Pawła Fajdka o złoty medal w rzucie młotem.

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Dzień dobry Polsko! Wojciech Nowicki ma brąz >>

Polacy w czwartek wieczorem na kanale TVP Sport będą mogli śledzić siódmy dzień MŚ w lekkiej atletyce.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)