Fortuna I liga: szybki cios i nokaut. Olimpia Grudziądz pokonała Stomil Olsztyn

Olimpia Grudziądz wygrała 1:0 ze Stomilem Olsztyn na zakończenie 12. kolejki Fortuna I ligi. Gospodarze otworzyli i jednocześnie ustalili wynik już w 4. minucie.
piłkarze Olimpii Newspix / Adam Starszyński / Na zdjęciu: piłkarze Olimpii

W piątkowych i sobotnich spotkaniach na zapleczu PKO Ekstraklasy padło 28 goli. Deser na zakończenie kolejki też zapowiadał się dobrze. Olimpia Grudziądz i Stomil Olsztyn sąsiadowały przed swoim starciem w górnej połowie tabeli.

Olimpia posiada dobre statystyki w ofensywie, a jej lider Omran Haydary prowadzi w rankingu strzelców i w klasyfikacji kanadyjskiej ligi. W bramce Stomilu stanął doświadczony Piotr Skiba, którego sześć czystych kont było najlepszym wynikiem wśród golkiperów po 11 kolejkach.

Piłka nożna bywa przewrotna. W niedzielę ani Haydary nie strzelił gola, ani Skiba nie zagrał na zero z tyłu. Bramkarz Stomilu wyciągnął piłkę z siatki w 4. minucie po strzale Ariela Wawszczyka, który wykorzystał dośrodkowanie Konrada Handzlika z rzutu rożnego. Później przez większą część meczu olsztynianie byli w ataku pozycyjnym, ale żadna z ich akcji nie skończyła się golem. Szybki cios zdecydował o wygranej beniaminka.

W najbliższych tygodniach będzie trochę zamieszania w tabeli z powodu przerwy reprezentacyjnej i przełożonych spotkań. Na razie jeszcze można cieszyć się faktem, że wszystkie kluby zagrały po 12 meczów. Na lokatach premiowanych awansem są Radomiak i Warta Poznań, a w strefie spadkowej Wigry Suwałki, Chrobry Głogów oraz Odra Opole.

Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)
1:0 - Ariel Wawszczyk 4'

Olimpia: Łukasz Sapela - Sebastian Kamiński, Ariel Wawszczyk, Lukas Duriska, Remigiusz Szywacz – Maciej Kona, Dominik Frelek - Elvir Maloku (70' Omar Monterde), Konrad Handzlik (81' Robert Ziętarski), Joao Criciuma (89' Łukasz Bogusławski) - Omran Haydary

Stomil: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Ołeh Tarasenko, Lukas Kuban - Maciej Pałaszewski (90' Oktawian Skrzecz), Wojciech Hajda - Mateusz Gancarczyk, Grzegorz Lech (71' Waldemar Gancarczyk), Artur Siemaszko (77' Eric Molloy) – Szymon Sobczak

Żółte kartki: Kamiński, Frelek, Haydary (Olimpia) oraz Kuban, Hajda, W. Gancarczyk (Stomil)

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk)

Czy Olimpia Grudziądz zakończy rundę jesienną na wyższej lokacie niż Stomil Olsztyn?